Haberler

İlk dersleri, “Türk Tarihinde Çanakkale Zaferi’nin Önemi” oldu

Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün projesi olarak hayata geçirilen “Dersimiz Çanakkale” projesi kapsamında, Keşan’daki tüm okullardan 700 öğrencilik bir kafile, yeni eğitim öğretim yılının ilk dersini Tarihi Gelibolu Yarımadası’nda, şehitlerin huzurunda yaptı.
Keşan İlçe Milli Eğitimi Müdürü İlhan Saz önderliğindeki öğrenci ve öğretmen grubunu, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir karşıladı.

Taşıdıkları dev Türk Bayrağı ile Şehitler Abidesi’ne gelen öğrenciler, saygı duruşunda bulunuldu ardından İstiklal Marşı’nı okuyarak ilk ders için yerlerini aldı.

Tarih öğretmenleri; Tezcan Kuşkonmaz, Melda Ermez, Hatice Işıklar ve Selçuk Ayaz’dan “Çanakkale Zaferi’nin Türk Tarihi Açısından Önemi”ni anlattıkları ilk derslerini dinleyen öğrenciler, hem gurur duyduklarını hem de duygu dolu anlar yaşadıklarını kaydetti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Konya Web Tasarım Keşan Web Tasarım Sigara Bırakma Merkezi Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri Gluten Diyeti Nasıl Yapılır Dijital Pazarlama Teknikleri Dijital Reklam Ajansı Blikkenslager Keşan Gelinlik
Kapalı