Siyaset

İl Genel Meclisi’nin CHP’li üyelerinden AK Partlililere eleştiri: “Hizmet lütuf gibi sunulamaz”

Edirne İl Genel Meclisi’nin CHP’li üyeleri Erdoğan GümülcineliSezgin Gündoğdu ile Edinç Can yapılan yatırımlar ve hizmetlerin AK Parti tarafından sunum şeklini eleştirdi. CHP’li üyeler, “Devletin imkânları kullanılarak yapılan hizmetler, vatandaşa lütuf gibi sunulamaz.” dedi.

Erdoğan GümülcineliSezgin Gündoğdu ile Edinç Can tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “İl Genel Meclisi ve Özel İdare Olarak bu güne kadar yaptığımız beton yol ve bütün hizmetlerimiz İl Genel Meclisi’nin yatırım programı ve meclis kararları ile yapılmaktadır. 5302 sayılı yasanın ilgili maddesi bunu açıkça ortaya koymaktadır. Türkiye Cumhuriyeti’nin asıl sahibi olan halkın vergileriyle yaptıkları yatırımları, ceplerinden yapmış gibi ortaya koymak etik değildir. Kaldı ki CHP gurubu olarak meclis çoğunluğumuz olduğu halde hiçbir siyasi ayrım yapmadan yapılmasına ihtiyaç duyulan hizmet ve yatırımlarda adil kararlar alarak görevimizi sürdürmeye devam ediyoruz.”

“Çakılan her çivi alın teri ile ortaya çıkan kaynaklardan üretilir”

“Bir yerlerde yatırım yapılıyorsa, A’dan Z’ye teşekkür edilir. Birilerine yaranmak için minnet eylenmez. Hür iradeyi kullanabilmek insanın en büyük erdemidir. Ama yolun sonu göründü. ‘Sadece biz yaparsak olur, biz olmazsak yapamazsanız, her şeyi biz yaparız.’ Bu anlayış kalıcı ve yeniliğe açık bir kavram değildir. Türkiye Cumhuriyeti’nin asıl ve gerçek sahibi millettir. En yakın zamanda da halkın egemenliğini demokratik yollarla yeniden asil sahiplerine teslim edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti kurulduğu günden bu yana önce milletin egemenliği gözetilerek yönetilmiş ve bu doğrultuda çalışma planlaması yapılmıştır. Bu toprakların asıl sahibi, yaşadığı tüm zor şartlara rağmen vergisini eksiksiz ödeyen vatandaştır. Çakılan her çivi alın teri ile ortaya çıkan kaynaklardan üretilir.”

Açıklamanın devamında çalışmalar hakkında bilgiler paylaşan İL Genel Meclisi üyeleri şu ifadeleri kaydetti: “2022 yılı için 91 milyon olan bütçe iller bankasından gelen 144 milyonlu ek bütçe ile yıl sonunda 235 milyon TL.’ye ulaşması bekleniyor. Beton yol programında bulunan Erikli Danışment yolu 4 kilometre bitim aşamasında olup, Çamlıca sahil yolu 6.5 Kilometre Beton  Yol yapım çalışması yıl sonuna kadar bitirilmesi planlanmaktadır. 2023 yılında da Beton Yol yapımına devam edilecektir. Edirne genelinde yıl sonuna kadar Toplam 24 kilometre yol yapılması hedeflenmektedir. Keşan İlçemizde Tamamlanan Çalışmalar  Mecidiye Uzunkum sahi al rası 2 kilometre 1. Kat asfalt, Orhaniye yapıldak ilçe sınırı 10 kilometre stablize yol çalışması Keşan Çeltik köyü içme suyu onarımı 3 kilometre köy içi şebeke yapımı Çelebi Köyü Kanalizasyon yapım  işi ve İhtiyaç dahilinde köylerimize ve sahillerimize  Çöp konteynırı dağıtılmıştır. Keşan Seydiköy İçme Suyu depo yapım işi Keşan Mahmutköy içme suyu köyiçi şebeke yapım işi 4 kilometre köy içi şebeke Keşan Sazlıdere Gökçetepe İshale Hattı yapım işi 11.5 kilometre ishale hattı yapımı Keşan’da ayrıca Tüm köylerimizde Tarla yollarının bakımı yapılmış olup, İhtiyaç duyulan köylerimizede Malzemeli bakım ve Rotmiks yama işi Yapılmıştır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu