Asayiş

İki ayrı olayda da sürücünün gözü önünde aracını çaldılar

Keşan’da bir gün arayla iki araç çalındı. Sürücülerinin biri yemek almak için, diğeri ise araba yıkamak için kısa süreliğine terk ettiği araçlara binen hırsızlık şüphelisi şahısları yakalama çalışmaları devam ediyor.

İlk olay 17 Haziran Perşembe günü meydana geldi.
Edinilen bilgiye göre, Ş.T. Alparslan Türkeş Meydanı üzerinden geçerken yemek almak için durdu. Aracını park eden sahibi çevredeki iş yerine gitti ve siparişinin gelmesini bekledi. Dönerci önünde beklerken park halindeki araç birden hareket etmeye başladı. Ne olduğuna anlam vermeye çalışan mağdur araç sahibinin bakışları eşliğinde araca binen şahıs, içerideki bin lira para ve bir de cep telefonu ile kayıplara karıştı.
Aracı çalınan Ş.T.’nin şikayeti üzerine soruşturma başlayan polis, çevredeki kamera kayıtlarını incelerken, aracı çalarak giden kişinin kimliğini A.E. olarak tespit etti.
Süphelinin yakalama çalışmaları devam ediyor.

Diğer olan 18 Haziran Cuma günü meydana geldi.
Edinilen bilgiye göre, İstanbul’dan kiraladığı araç ile Keşan’a arkadaşlarını bırakmak üzere gelen M.K. bir akaryakıt istasyonuna geldi. Aracını yıkamak üzere park eden araç sürücüsü, daha önceden tanıdığı R.A. ismindeki başka bir şahsın şoför koltuğuna oturduğunu gördü.
Araç yıkanırken gaza basan R.A. iddiaya göre gözden kayboldu ve M.K. şikayetçi oldu.
Konu hakkında başlatılan soruşturmalar çerçevesinde polis tarafından ulaşılan şüpheli R.A. kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmedi.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu