GündemSiyaset

İBB Meclis üyeleri Keşan ve Beyendik’te ziyaretlerde bulundu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeleri, Beyendik Belediyesi ve CHP Keşan İlçe Başkanlığı’na ziyarette bulundu. İstanbul ve Keşanlı CHP’liler birliktelik vurgusu yaparak, “Cumhuriyet Halk Partisi belediyeler birlik ve dayanışma ruhu ile çalışıyor” dedi.

İBB Meclis üyeleri Keşan ziyaretlerine Beyendik’ten başladı. Beyendik Beldesi’ne İBB bünyesinde bulunan 7 birim yöneticileri ile birlikte katılan meclis üyeleri, daha önce İstanbul’da gerçekleştirilen ve sorunların yerinde tespiti için Beyendik’te 2.’si düzenlenen toplantıya ev sahipliği yapan Beyendik Belediye Başkanı Muhammet Örnek tarafından karşılandı.

İBB heyetinde Keşanlı İBB Meclis üyesi ve İstanbul STK Sorumlu Başkan Danışmanı Orhan Çakır, İBB Kartal Meclis üyesi, İBB Mahalli İdarelerden Sorumlu Danışman ve Önder Turmuş, İBB Çekmeköy Meclis Üyesi Murat Cirav, İBB Marmara Bölgesi İşbirlikleri Proje Koordinatörü Merve Nur Aksu, İBB Başkan Danışmanlığı/ Proje Uzmanı Sevda Birankar, Elektronik Sistemler Müdürü Hakan Çakır, İBB Tarım ve Su Ürünleri Müdür Naki Çetin, İBB Kentsel Ekolojik Sistemler Müdürü İbrahim Dedeoğlu, İBB Avrupa Yakası Park ve Bahçeler Müdür Yrd. Dilek Emir, Ağaç A.Ş. Kurumsal Gelişim Müdürü Abdulhamit Tutan, Ağaç A.Ş. Etüd Projeler şefi Volkan Kılıç, İSKİ Avrupa 2. Bölge Kanal İşletme Müdürü Mehmet Bağcı, Kültür A.Ş. Bütçe ve Raporlama Müdürü Onur Uysen, Kültür A.Ş. Bütçe ve Raporlama Şefi Merve Şirin ile Edirne İl Genel Meclisi Üyesi Sezgin Gündoğdu, Beğendik Belediye Meclis üyeleri Selahattin Yergök, Mevlit Çavdar, Hüseyin Yavaşoğlu, Sedat Bilici yer aldı.

“Yerinde tespit için eksiklerimizi konuşacağız”

Toplantı hakkında bilgi vermek üzere düzenlenen basın açıklamasını Beyendik Belediye Başkanı Muhammet Örnek yaptı. Örnek, beldelerine gelen İBB Meclis üye ve yetkilileri ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na teşekkür ederek “Toplantımızın ikinci etabını gerçekleştiriyoruz. Amacımız Cumhuriyet Halk Partili belediyeler arasında birlik dayanışma ruhu içinde birbirimize nasıl faydalı olabiliriz, neler yapabilirizi konuşmak. Bunların çalışmalarını yapacağız. İstanbul’daki toplantımızda eksiklerimizi dile getirdik. Bugün de burada yerinde tespit için eksiklerimizi konuşacağız. Sizlerin huzurunuzda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Ekrem İmamoğlu’na bize yapmış olduğu katkılarından, hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.” dedi.

“Cumhuriyet Halk Partisi belediyeler birlik ve dayanışma ruhu ile çalışıyor”

Her zaman dayanışma içinde olduklarını belirten Örnek “Biliyorsunuz iktidar değiliz ama Cumhuriyet Halk Partisi belediyeler birlik ve dayanışma ruhu ile çalışıyor. Beldemizin kaldırım çalışması Edirne Belediyesi tarafından yapılıyor. Edirne Belediye Başkanı Sayın Recep Gürkan’a da buradan kendisine bize sağlamış olduğu destek konusunda çok teşekkür ediyorum. Aynı dayanışma ruhunu Ekrem başkanın her zaman hissediyoruz zaten. En ufak bir sıkıntımız olduğunda kendisine iletiyoruz ve en kısa zamanda çözüm üretiyor. Kendilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Amacımız başkanımıza katkıda bulunmak”

Keşanlı İBB Meclis üyesi ve İstanbul STK (Sivil Toplum Kuruluşları) Sorumlu Başkan Danışmanı Orhan Çakır da, ev sahibi olduğunu dile getirerek şunları söyledi: “Ben ev sahibiyim. Edirne Keşanlı olmam sebebiyle İstanbul Büyükşehir Belediye meclis üyesiyim aynı zamanda İstanbul’daki STK’dan sorumlu başkan danışmanlığı görevimiz var. Değerli arkadaşlar bugün burada az önce değerli katılımcıların da ifade ettiği gibi İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin çok önemli kurumlarının önemli hizmet eden değerlerinin bunlardan 7 tanesinin önemli kurumlarının burada olduğu bir süreci yaşıyoruz. Örnek vermek gerekirse; Ağaç A.Ş., Park Bahçeler İSKİ İstanbul Su Kanalizasyon Hizmetleri, Elektronik Sistemler, Veterinerlik Müdürlüğü, Kentsel Ekolojik Sistemler ve Kültür A.Ş. gibi belediyeciliğin en önde kuruluşlarından olan belediyedeki yapılan işleri halka en iyi anlatan birinden ile beraber buraya Ekrem başkanımız adına geldik. Amacımız başkanımıza katkıda bulunmak, eksiklikleri tespit edip çözüm üretmek ve bu süreçte İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin de başkanımız aracılığıyla yanında olduğunu hissettirmek istiyoruz. Umarım çok verimli bir konuşma ve görüşme olacaktır. Hep birlikte katkıda bulunmak adına bütün arkadaşlarımızla el birliğiyle bu konuya destek vereceğiz.”
Meclis üyeleri ve yetkililerin görevleri ile ilgili yaptıkları konuşmaların ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti.

“Bir aile gibi…”

Beyendik’teki toplantının ardından Belediye Başkanı Muhammet Örnek ve İBB Meclis üyeleri, CHP Keşan İlçe Başkanlığını ziyaret etti. Ziyarette ilk olarak söz alan Pekcan, şunları söyledi: “Bir aile gibi olma kavramından kaynaklanan büyük belediyelerin kardeş belediyelerin ve parti içindeki hepimizin halkın yararına ortak çalışması ile ilgili Ekrem İmamoğlu başkanımız ve değerli arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Çünkü yöremize İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden önemli katkılar geliyor.”
Recep Pekcan’ın konuşmasının ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Orhan Çakır söz aldı.

“Büyükşehir olarak yanlarındayız”

Açıklamasına, “Keşanlı biri olarak, resmi ziyarette bulunuyoruz.” diyerek başlayan Çakır, şunları söyledi: “Bugün resmi anlamda İstanbul Büyükşehir Belediyesi adına Ekrem İmamoğlu başkanımızın görevlendirmesiyle, Marmara Belediyeler Birliği organizasyonu adı altında yani Cumhuriyet Halk Partili Marmara Bölgesi’ndeki belediyeleri ziyaret ediyoruz. Belediye başkanlarımızla ortak noktada nasıl bir işbirliği yapılabilir ve bu işbirliğinde katma değerli katılacak projelerde büyükşehir olarak yanlarında olduğumuzu ifade etmek adına bugün toplantımızı Beyendik’te yaptık. Belediye hizmetleri dışında bizler hepimiz siyasileriz. Cumhuriyet Halk Partisi’nin seçilmiş 3 meclis üyesi olarak, sizlerin huzurundayız. Bu toplantıların içeriğinde dediğin gibi tamamen büyükşehir belediyesi ve Cumhuriyet Halk Partisi ile Trakya’daki belediyelere nasıl katkıda bulunabiliriz nasıl alışveriş yapabiliriz anlamında olacak. Ama biz şu an evimizdeyiz, ocağımızdayız. Sonuç itibariyle, Cumhuriyet Halk Partisi’nden seçilmiş belediye meclis üyeleri olarak bugün ilçe başkanımıza nezaket ziyaretinde bulunuyoruz. Sayın başkanımızın katkıları da bizim için çok önemlidir.”

“İstanbul’da büyüttüğümüz dayanışmayı Millet İttifakı içerisindeki belediyelere uzatmak istedik”

Daha sonra söz alan Önder Turmuş’ta “Ben Keşan’ın damadıyım.” diyerek şöyle konuştu: “Yılın bir ayını burada geçiriyorum. İstanbul’da büyüttüğümüz dayanışmayı Millet İttifakı içerisindeki belediyelere kadar uzatmak istedik. Belediye başkanlarımızın talepleri oldu ve belirli ölçüde yerine getirdiklerimiz oldu. Belediye başkanımız Ekrem İmamoğlu bizleri görevlendirdi. Nelerin yapıldığı ve taleplerin olup-olmadığı hakkında görüşmelerde bulunduk.”
Turmuş’un ardından Murat Cirav söz alarak, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, teşekkür etti.
Ziyarette söz alan Muhammet Örnek, şunları söyledi: “Beyendik’te sıkıntıları dile getirip, çözüm yolları aranıyor. Beyendik’i yaşanabilir bir yer durumuna getirmek istiyoruz. Ekrem başkanımıza yeniden teşekkür ederiz. Bizim yanımızda olduğunuz sizlere de teşekkür ediyorum. İktidar olacağımız günlerde uzun uzun toplantılar yaparız. O günler yakındır.”

“İktidarda olduğumuz bir gün yine hep birlikte konuşacağız”

Ziyarette son olarak yeniden söz alan Pekcan şunları söyledi: “Biz, Cumhuriyet Halk Partisi olarak bir araya gelip her biriniz hangi görevini yapıyorsak ortaklaşarak bir şeyleri çözüp yönetmeye talibiz. Biz bunu başarabiliyoruz. Bunu Türkiye ölçeğinde düşündüğünüzde partiyi bir kenara koyup, tüm bu ülkenin yönetiminde halkımızın yararına bir şeyler yapmak için biz bunları yapabilecek yeterlilikteyiz. Bizim bir belediyemiz var. Keşan’ı kaybettik ve o bizim yaramızdır. Keşan’ı ve çevre beldeleri kazandığımız, iktidarda olduğumuz bir gün yine hep birlikte konuşacağız.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu