Haberler

Hisarcıklıoğlu, Keşan’a “Tarım Lisesi” kurma sözü verdi

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Gümrük ve Turizm İşletmeleri Ticaret A.Ş.(UMAT)’nin İpsala’da gerçekleştirilecek genel kurul toplantısına katılmak üzere 17 Aralık 2019 Salı akşama bölgeye geldi.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, 18 Aralık 2019 Çarşamba günü de Keşan’da bir dizi ziyarette bulundu.

Bu ziyaretler kapsamında ilk olarak saat 11.30 sıralarında Keşan Belediyesi’ne gelen Hisarcıklıoğlu‘nu, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğu makamında ağırladı.

Burada gerçekleştirilen sohbet sırasında Helvacıoğlu, Hisarcıklıoğlu‘ndan Tarım Lisesi talebinde bulundu.

Helvacıoğlu, bu talebini şu sözlerle ifade etti:
“Sayın Başkan, illerimizde yaptırmış olduğunuz bir kampanya var. Allah razı olsun, eğitime destek verdiniz. Bu kampanya dahilinde illerimiz bitmek üzere sanıyorum. İlçe bazında da sanıyorum hak ettik, bu birlik beraberlik çerçevesinde, ilk sıralarda olursak.. Gıda Organize Sanayi Bölgesini desteklerinizle yapıyoruz. Birlik beraberlik içindeyiz. Edirne’ye yaptığınız okul hizmetini biliyoruz. İlçe bazında da dönemimize rastlayıp bitirebilirseniz,  buna da niyet ederseniz, Allah razı olsun diyecek hemşehrilerimiz size, yapmasanız da Allah razı olsun diyecekler.. Ama Trakya’da olmayan bir tarım organizasyonunda, tarım alanında istihdam sağlamak için bir lise olması bizi çok mutlu eder. Hem istihdam hem de çocuklarımızın Keşan’da kalması ve  Hamzadere Bölgesi’nin gelişmesi açısından buna ihtiyacımız olacak. Tarım, su ve enerjinin kıymetli olacağı bir gelecek var biliyorsunuz. Tarım lisesi konusunu Milli Eğitim Müdürümüzle, Valimizle paylaştık. Şahsınızdan bunu talep ediyoruz ama bu sizin tasarrufunuz. Çok da memnun oluruz. Keşan, Edirne’nin en büyük ilçesi, hak ettiğini düşünüyorum.”
Bu talebi tebessümle karşılayan Hisarcıklıoğlu da, “17 tane okulumuz kalmış söz verdiğimiz. 81 ilde 81 okul, beraber söz verdik. İnşallah 17 okul kaldı. Milli Eğitim Bakanlığı ile bu protokolü imzaladık. Bu sene, 2020’de bu 17 okulu bitiririz. Allah nasip ederse, inşallah imkan da verirse ilk yapacağımız yerlerden bir tanesi Keşan olacak.” dedi.

Reklam

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu