Haberler

Hıfzıssıhha’nın kararı: “Sınırsız Dostluk Maratonu” ileri bir tarihe, ikinci kez ertelendi

Türk – Yunan – Bulgar Dostluk Grubu Derneği Başkanı Önder Akdağ, 13 Eylül’de koşulacak “6. Sınırsız Dostluk Yarı Maratonu”nun, yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında ileri bir tarihe ertelendiğini söyledi.

Maraton, 13 Eylül 2020’de  Edirne – Kastanies arasında 6.kez koşulacaktı.
Keşan İdman Yurdu Spor Kulübü’nün lisanslı sporcusu olan Hasan Tek‘in de koşacağı maraton hakkında bilgi veren Akdağ, dernek binasında düzenlediği basın toplantısında, Edirne İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun aldığı karar doğrultusunda ertelendiğini ifade etti.

Keşan İdman Yurdu Spor Kulübü Başkanı Taner Karatepe, Keşanlı atlet Hasan Tek‘in, 13 Eylül 2020 Pazar günü yerli ve yabancı atletlerin katılımı ile gerçekleşecek 6. Sınırsız Dostluk Maratonu’na, Keşan İdman Yurdu Spor Kulübü adına katılacağını duyurmuştu.

Covid-19 salgını dolayısıyla maratonun ikinci kez ertelendiğini belirten Akdağ, “Maraton normal şartlarda 12 Nisan’da yapılacaktı ancak salgın dolayısıyla 13 Eylül’e ertelemiştik. Alınan karar dolayısıyla bir kez daha ertelemeye gidiyoruz.” dedi.

Akdağ, maratonun yeni tarihiyle ilgili çalışmalara başlandığını ve kurullarla yapılacak görüşmelerin ardından kamuoyuyla paylaşacaklarını dile getirdi.

Erteleme kararıyla ilgili spor kamuoyundan anlayış beklediklerini aktaran Akdağ, şunları kaydetti:

“Maraton 13 Eylül’de ‘çevre ve sıfır atık’ temasıyla koşulacaktı. Hıfzıssıhha Kurulu’nun maratonla ilgili kararı bize tebliği edildi. Bu karar koşunun gerçekleşemeyeceği anlamına geliyor. Önümüzdeki günlerde yeni bir tarih çalışması yapacağız ve spor kamuoyu ile paylaşacağız. Organizasyon için tüm hazırlıklarımızı tamamlamıştık. Salgın tedbirleri kapsamında alınan karara bağlı olarak maratonu erteledik. Sporculardan gösterecekleri anlayış için şimdiden teşekkür ediyoruz.”

Kaynak: AA

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu