Haberler

Hıfzıssıhha kararı hakkında bilgi veren Kocaman: “Kurallar çok önemli!”

Keşan Tuhafiyeci ve Manifaturacılar Esnaf Odası Başkanı Hasan Kocaman, hafta sonuna denk gelen sokağa çıkma kısıtlamasından dolayı, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla pazaryerinin Cuma günü kurulacağını söyledi. Kararın yalnızca bu hafta için geçerli olduğunu belirten Kocaman, pazarın günün değişimi veya hiç açılmama ihtimalinin olduğunu söyledi.

“Karar yalnızca bu hafta için”

Keşan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, koronavirüs ek tedbirlerinin açıklanmasının ardından Keşan’da Cumartesi günleri kurulan halk pazarının kurulacağı gün ile ilgili dün toplandı. Pazarın bir gün öne alındığını belirten Keşan Tuhafiyeci ve Manifaturacılar Esnaf Odası Başkanı Hasan Kocaman, “Görüşmeler öncesinde Perşembe günü bizim, daha sonra sebze pazarının tezgah açması söz konusuydu; ancak yapılan toplantı sonrasında alınan ortak bir kararla herkesin yerinde ve gününde açması bunun da yapılacak değerlendirmeler sonrasında pazarın yeri ve günün değişebileceği hususunda karar verildi.” diyerek bir sonraki hafta için yeni kararlar alınacağını belirtti.

“Durum ciddi, örnek olmalıyız”

Hıfzıssıhha Kurulu tarafından bu hafta sonrasında tekrar değerlendirme yapılacağını belirten Kocaman, durumun ciddiyetini koruduğunu belirterek, “Alınan karar sadece bu haftayı kapsıyor, yapılacak incelemelere göre devam kararı verilebilir. Ben buradan Cuma günü tezgah açacak esnaflara çağrıda bulunmak istiyorum. Lütfen herkes maske, mesafe ve hijyen konusunda dikkat etsin, yoksa pazarımızın yer değiştirmesi veya önümüzdeki hiç kurulmama ihtimali var.
Duyduğumuz kadarıyla vakalar 100’ün altına düşmüyor ve bu durum bizi çok etkiliyor. Biz ekmeğimizin peşindeyiz, kurallara bizim çok dikkat etmemiz gerekiyor. Esnaf olarak herkese örnek olmalıyız.” esnafa seslendi.

Pazaryerine girişlerde HES kodu sorulacak

Son olarak pazaryerine girişlerin HES kodu ile yapılacağını kaydeden Hasan Kocaman, “Cuma günü kurulacak olan pazarımızda vatandaşa ve esnafa HES kodu uygulaması yapılacağından, HES kodu olmayan kişilerin Kunduracılar Çarşısı’nda belediye irtibat bürosundan temin edebilirler” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu