Haberler

HES kodu olmayan pazara giremeyecek

Keşan Belediyesi Zabıta Müdürü Gökhan Yılmaz, 2 Aralık 2020 Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Cumartesi günleri kurulan halk pazarının, koronavirüs tedbirleri nedeniyle 4 Aralık 2020 Cuma günü kurulacağını kaydetti.

Yılmaz, pazarda tedbirlerin çok sıkı bir şekilde uygulanacağını, herhangi bir uyarı yapılmadan cezai işlem uygulanacağını söyledi.

Halk pazarı 4 Aralık Cuma günü kurulacak

Koronavirüs tedbirleriyle alınan ek önemlerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandığını belirten Gökhan Yılmaz, “Tedbirler kapsamında 4 Aralık 2020 Cuma akşamı saat 21.00 ile 7 Aralık 2020 Pazartesi günü sabah 05.00’e kadar sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Bu nedenle Cumartesi günleri kurulan halk pazarı 4 Aralık 2020 Cuma günü yine aynı yerinde kurulacak. Vatandaşlarımız halk pazarından ihtiyaçlarını maske, hijyen ve sosyal mesafe kuralına uyarak karşılayabilecek.” dedi.

HES Kodu olmayan halk pazarına giremeyecek

Halk pazarının saat 19.00’a kadar açık kalacağını ifade eden Gökhan Yılmaz, “Pazaryerine girişler sadece HES Kodu ile olacak. HES Kodu olmayan vatandaşımız da esnafımız da pazaryerine alınmayacak. HES Kodu olmayan veya almakta zorluk çeken vatandaşlarımız, Kunduracılar Çarşısı’nda bulunan belediye hizmet noktasına kimlik kartlarıyla başvurarak yardım alabilirler. Bu konuda belediyemiz olarak hizmet vermeye devam ediyoruz.”

Uyarı yapılmadan cezai işlem uygulanacak

Pazaryerinde koronavirüs tedbirlerinden taviz verilmeyeceğinin altını çizen Yılmaz, “Koronavirüs ile ilgili tedbirler pazaryerinde yine eksiksiz olarak uygulanacak. Hem vatandaşımız hem de esnaflarımız herhangi bir cezai işlem ile karşılaşmamak adına dikkatli olsunlar. İlçemizde de son dönemde etkisini hissettiğimiz koronavirüse karşı alınan tedbirlere uymayan hem vatandaşımıza hem de esnafımıza herhangi bir uyarı yapılmadan cezai işlem uygulanacak. Çok zor bir dönemden geçiyoruz. Bu zor dönemde lütfen sağlımız için tedbirlere harfiyen uyalım. Özellikle yasak alanlarda sigara içilmesine kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Pazaryerine alışveriş için gelen vatandaşımız da esnafımızda maske, sosyal mesafe ve hijyen kuralına harfiyen uymak zorunda. Bu işin şakası yok.” şeklinde konuştu.

Yılmaz, tezgah alanlarının esnaf tarafından temizlenmiş şekilde bırakılması gerektiğini sözlerine ekledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu