BölgeHaberlerYaşam

Her köyün ihtiyacı! Çamlıca, 6 noktaya kurulan kamera sistemi ile 7/24 izlenecek

Son günlerde Keşan ve köylerinde artan hırsızlık olaylarından sonra, Çamlıca Köyü Muhtarlığı, tedbir ve güvenlik amaçlı, köyün giriş ve çıkış noktaları olmak üzere toplam 6 ayrı yere güvenlik kamerası yerleştirdi.

Şehirlerde güvenliğin sağlanması ve suçluların yakalanmasında önemli bir yer tutan güvenlik kameraları, artık köylerde de yaygın olarak kullanılmaya başlandı. Çamlıca Köyü Muhtarlığı, özellikle olası hayvan hırsızlıkları, tarımsal makine ve aletlerin güvenliği ve diğer güvenlik önlemleri amacıyla köyün giriş ve çıkışları başta olmak üzere, köyün çeşitli yerlerine 6 adet güvenlik kamerası yerleştirdi.
Kış mevsiminde yaklaşık 700 kişinin yaz mevsiminde ise 2000-2500 kişinin ikamet ettiği Çamlıca köyü, artık 7 gün 24 saat güvenlik kameraları ile gözetleniyor.

“Resmi makamlara ilettik onlardan bir sonuç alamayınca..”

Çamlıca Köyü Muhtarı Arif Büyükyatıkçı, konuya dair açıklamasında şunları söyledi:
“Artan hırsızlıklara karşı artık Çamlıcamızı BBG evi gibi seyrediyoruz. Belirli noktalara yerleştirilmiş olan 6 tane kamera ile bütün köy izleniyor.  Köyümüzde ikamet edenler rahat olsunlar, köyümüzün her yeri güven içerisinde. Kameralarımız 7 gün 24 saat açık. Güvenlik açısından her köyün ihtiyacı. Biz bu ihtiyacımızı resmi makamlara ilettik onlardan bir sonuç alamayınca kameraları köydeki yatırımcılarımızın maddi destekleriyle kurduk ve köyümüz 6 noktadan izleniyor.  

Köyümüzün ana girişinde 1, Mercan yolu girişinde 2, Mahmutköy yolu girişinde 1, Gökçetepe deniz yolu girişinde 1 ve köy meydanında 1 adet kamera olmak üzere toplam 6 adet kamera kuruldu. Şimdi de Hocalıderesi yani Trak Vadisi dediğimiz bölgedeki patika ve yolların kontrölü için 7. kameramız da kuruluyor. 

Kamera güvenlik sistemimiz, zamanlı zamansız köye kimin gelip kimin gittiği, özelike gece geç saatlerde köye giriş çıkış yapan şüpheli araçların kontrolü ve geriye dönük kayıtların izlenerek tespitine olanak sağlamış olacak. Artık köyümüz Çamlıca, daha güvenli, daha emniyetli.”

Büyükyatıkçı, kameraların temini ve kurulumunda, özveri ve maddi destekte bulunan Ulaş Erşahan’a ve Tekcan Tarım’a teşekkür etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu