Haberler

Helvacıoğlu’nun sözlerine Erikli Sahili Turizm Geliştirme Kooperatifi’nden cevap geldi

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun, S.S. Erikli Sahili Turizm Geliştirme Kooperatifi’nin genel kurulu sonrasında yaptığı dünkü açıklamaya, bugün S.S. Erikli Sahili Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Yaşar Aras tarafından yapılan yazılı açıklama ile cevap geldi.

Helvacıoğlu’nun S.S. Erikli Sahili Turizmi Geliştirme Kooperatifi genel kurulu ile ilgili açıklama yapmasını takdir ve şükran ile karşıladıklarını belirten Aras, “Bunu başkanın, Erikli sahiline olan duyarlılığının bir göstergesi olarak kabul ediyoruz. Belediye Başkanı iki yönetimin yarışa girdiğini beyan etmiştir. Seçimin zaten kendisi bir yarıştır! Yerel seçimlerde de yarışan bizzat kendisidir. Dolayısıyla bunun garipsenecek bir hali yoktur.” dedi.

Helvacıoğlu’nun, “Erikli’yi düşünen yok” sözlerini eleştiren Aras, açıklamasına “Biz bunu maksadını aşan bir ifade olarak kabul ediyoruz! Erikli’deki; su, arıtma, kanalizasyon, yol hizmetleri ve çıkan dal budakların kaldırılması kooperatif tarafından yapılmıştır. Kooperatif bir şehir niteliğinde ki Erikli’nin altyapı hizmetlerini vermiştir. Tüm bunlara rağmen ‘Erikliyi düşünen yok’ ifadesi gerçekle bağdaşmamaktadır. Yapılan her şey göz önündedir. Nitekim başkan konuşmasında; eski ve yeni yöneticilere hizmetlerinden dolayı teşekkür etmiştir. Ayrıca yine kendi ifadesinde de ‘İlçemiz mücavir alanı Erikli Sahili Turizm Geliştirme Kooperatifi’nce yapılan; içme suyu kanalizasyon, atık su, arıtma tesislerinin..’demek suretiyle kooperatifin anımsanmayacak hizmetlerini kabul etmiştir. Erikli düşünülmemiş olsa bu hizmetler verilemezdi.” diyerek açıklamasına devam etti.

“Bu bir Erikli’ye hizmet yarışıdır. Bizim anlayışımız budur. Bu anlayışımız dışında hiçbir düşüncemiz yoktur. Geçmişte yapmış olduğumuz hizmetler; yapacaklarımızın teminatıdır. İsteğimiz odur ki; belediyemizin bizimle beraber omuz omuza hizmete devamıdır. Bu hizmetlerden kim kaçarsa inanıyoruz ki, sonunda kaybeden o olacaktır” diyen Aras, ‘halka hizmet hakka hizmet’ anlayışı ile yola devam edecelerini belirtti.

Erikli ile yapılacak işleri görüşmek üzere en kısa zamanda Helvacıoğlu’ndan randevu alınarak kendisi ziyaret edileceklerini ve müşterek çalışmalar ile ilgili yol haritasını birlikte değerlendirilip belirleme planlarının olduğunu aktaran Aras, “Bilinmesi gerekir ki; belediye ile kooperatif birbirinin tamamlayıcısıdır. Hizmet için birlikte hareket etme zorunluluğu vardır. Tüm taraflarında bu bilinçte olduklarına ve buna uygun hareket edeceklerine şüphemiz yoktur” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu