GündemKeşan

Helvacıoğlu’na genel kurul daveti: “Başkanımız bir ilki gerçekleştirdi, açıklama bekliyoruz”

Keşan minibüsçüleri adına konuşan Ömür Coşkun, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu‘nu kooperatifin Olağan Genel Kurul Toplantısı’na çağırdı. Geçtiğimiz sene minibüslerin yenilenmesi kararının pandemiye denk gelmesi ile birlikte girdikleri borç yükünden çıkılmadığını belirten Coşkun, “Başkanımız, pandemi sürecinde de bir ilki gerçekleştirerek bizi borç yüküne soktu. Biz esnaflar olarak bu borçların nasıl ödeneceği noktasında fikirlerini bekliyoruz. ” dedi.

“Açıklama bekliyoruz”

31 Temmuz Cumartesi günü S.S. 25 No’lu Keşan Şehiriçi Minibüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi, Olağan Genel Kurul Toplantısı için bir araya gelecek. Bu toplantı öncesinde kooperatif üyesi Ömür Coşkun, konuştu.
Geçtiğimiz sene değiştirilen minibüs yönetmeliğini hatırlatarak sözlerine başlayan Coşkun, “Geçtiğimiz yıl Belediye Başkanımız Mustafa Helvacıoğlu, belediye meclisinden karar çıkartarak 3 ay içerisinde araçlarımızı değiştirmemizi istedi, biz de bunu yaparak borç yükü altına girdik. Bize araçlar değiştirildi, bir takım cezalar da yazıldı, bunu Keşan kamuoyu da biliyor. Üyelerin 7 milyon liraya yakın borç kullandıklarını biliyoruz, ben de onlardan biriyim. Pandemi sürecine rağmen bu uygulama yapıldı buna bir açıklama bekliyoruz.” diyerek Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na çağrıda bulundu: “Sayın başkanımızı genel kurumuza davet ederek bu borçların nasıl ödeneceğine dair açıklama yapmasını rica ediyoruz. İsterse gelsin, isterse uzaktan bağlansın. Her konunda bir ilki gerçekleştirmeden bahseden başkanımız, hastalık sürecinde de esnafı borç yüküne sokarak bir ilki gerçekleştirdi. Biz esnaflar olarak bu borçların nasıl ödeneceği noktasında fikirlerini bekliyoruz.”

Bunun yanında Keşan’a yeni katılan iki mahallenin minibüs sorunu hakkında da çözüm beklediklerini belirten Coşkun, sözlerini şu ifadelerle tamamladı. “Bunun yanında İzzetiye’nin ve Paşayiğit’in mahalle olmaları dolayısıyla oradan Keşan’a gelecek araçlar konusunda da sıkıntılar var. Bütün araçları Keşan’a sokmak istiyorlar. Önceki belediye başkanı zamanında yapılan raporu kabul etmeyip yeni bir rapor düzenlediler, bunu da bilmek istiyoruz.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu