CANLI YAYIN

Helvacıoğlu ve Gergin, Atatürk Stadı’nda yaptıkları ortak açıklamada müjde verdi

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve Keşanspor Kulübü Başkanı Nehir Gergin, Keşan Belediyesi Atatürk Stadı’nda yaptıkları ortak basın açıklamasında, Keşanspor’un marka tescilinin yapıldığını belirterek, Atatürk Stadı’nda devam eden yenileme çalışmaları hakkında bilgi verdi.

“Keşanspor bir Türkiye markası olma yolunda”

Keşanspor Kulübü’nün başkanlık dönemi projeleri arasında olduğunu belirten Mustafa Helvacıoğlu şunları kaydetti; “Keşan’ın 4 tane spor kulübü vardı. Ama 61 yıllık Keşanspor’un etkisiz olması bizleri ve Keşanspor taraftarlarını üzüyordu. Keşanspor dediğimiz efsane geri döndü ve 5 adet spor kulübümüz oldu. Keşansporlu yöneticiler marka tescil belgeleri ile birlikte ziyaretimize geldi. Keşanspor artık bir Türkiye markası olma yolunda adım atmış oldu. Keşan markalarıyla büyüyor, büyüdükçe de markalaşıyor. Önümüzdeki ligte 5 takımımızla birlikte stadyumumuzda başarılara imza atacağımıza inanıyoruz.”

“İkinci etapta 5 bin kişilik bir tribün daha yapılacak”

Toplantının devamında Keşan Belediyesi Atatürk Stadyumunda devam eden yenileme çalışmaları hakkında ki son durumu da aktaran Helvacıoğlu; “Çalışmalar planlanan süreden 15 gün önde gidiyor. Hava şartları müsaade ederse açık alandaki yenileme çalışmaları Nisan – Mayıs aylarında bitecek ve ikinci etabı başlatacağız. İkinci etapta 5 bin kişilik yeni bir tribün daha yapılacak. Hafta sonu, gece – gündüz demeden çalışmalar devam ediyor. Çalışmaları gerçekleştiren arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

“Spor ve gençlik yatırımlarında Keşan’da altın çağ yaşanıyor”

Markalaşma yolunda Keşanspor’a verilen desteklerin önemine dikkat çeken Keşanspor Kulübü Başkanı Nehir Gergin; “Sayın Başkanımıza verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz. Marka tescili Keşan’daki spor kulüpleri içerisinde bir ilk oldu. İktisadi işletmemizi kurduk, Keşanspor’u şirketleştirmeye çalışıyoruz. Stadyuma yapılan bu yatırım her şeyin üstünde. Biz Keşanspor olarak burayı nasıl doldururuz, başarılarımızın üzerine nasıl koya koya gideriz diye düşünüyoruz. Virüs camiamızı da kötü etkiledi ama Keşanspor olarak maçlar hemen başlayacakmış gibi teknik ekibimizle, futbolcularımızla hazır olmaya çalışıyoruz. Spor ve gençlik yatırımlarında Keşan’da altın çağ yaşanıyor. Semt sahaları, stadyum ve yüzme havuzu projeleri bizler için çok önemli. Ayrıca Keşanspor olarak havuz bitince bir yüzme takımı oluşturmak da istiyoruz. Keşanspor’u unutmayan ve her zaman destekleyen herkese teşekkür ediyoruz. Stadyumumuz Keşanımıza hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu