Haberler

Helvacıoğlu, Erikli esnafıyla buluştu

  • 3 yıl içinde Erikli Marmara’nın Bodrum’u olacak.
  • Erikli’ye su Çokal’dan gelecek.
  • Zabıta sayısı artacak. Özel güvenlik hizmet verecek.
  • Borçsuz mevcutlarla yola çıkacağız.
  • Erikli’yi hep birlikte hak ettiği yere götüreceğiz.

4 Eylül 2019 Çarşamba günü Erikli esnafıyla bir araya gelen Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “Taşın altına elimiz koyduk. Erikli’yi elbirliği ile hak ettiği yere götüreceğiz.” dedi.

Esnafla görüş alış verişinde bulunan Helvacıoğlu, “Kooperatif dönemi bitti. Erikli’yi hep birlikte, işbirliği ile daha iyi ve hak ettiği yere götüreceğiz.” diyerek, Erikli’de öncelikli sorunların su, kanalizasyon, arıtma ve yol olduğunu kaydetti.

Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Altay‘ın aynı zamanda Erikli’den sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görevini sürdüreceğini ifade eden Helvacıoğlu, “Erikli’de taşın altına belediye olarak elimizi koymamız gerekiyordu, taşın altına elimizi koyduk ve aldık. Zabıta sayımız artacak, imkan varsa özel güvenlik de burada hizmet verecek. Burada; emlak, su, temizlik ve diğer tüm işlemlerin yürüyeceği cep bir belediye olacak. Başkan Yardımcımız Mustafa Altay Erikli’den sorumlu başkan yardımcımız.” şeklinde konuştu.

Erikli’de su konusundaki sıkıntının Çokal Barajı ile çözülebileceğini belirten Başkan Helvacıoğlu, “Çokal Barajı’nda 205 milyon m3 su var. Bu barajdan; Evreşe, Gelibolu ve Gökçetepe ve Adilhan’a 5 milyon m3 su veriliyor. Çokal Barajı’nda bu su verildikten sonra 200 milyon m3 su kalıyor. 1,5 milyon m3’lük Mecidiye’nin ihtiyacı olan suyu Çokal Barajı’ndan Erikli’ye arıtmalı ve Gökçetepe üzerinden nasıl getirebileceğimizi  hesaplatıyoruz. Su geldi mi Erikli’de esnafın işi artacak. Erikli’nin değeri artacak.” dedi.

Erikli’yi markalaştırmak için hep birlikte çalışmanın gerekli olduğuna vurgu yapan Helvacıoğlu, şunları söyledi: “Bir yer marka olacaksa, Milletvekili, Vali, Kaymakam, Belediye Başkanı, oda ve borsa, esnaf ve vatandaşı ile ele ele vererek marka olabilir. 3 yıl içinde Erikli Marmara’nın Bodrum’u olacak. Ancak düzeni de birlikte oluşturmalıyız.”

Toplantı sırasında, bir esnafın söz isteyerek, pazaryeri konusunda, “Başkanım bizimle ilgili düşüncelerinizi alalım, müsaadenizle biz kaçıp gidelim, dükkanlarımız açık çünkü yalnız.” şeklindeki söylemi üzerine Başkan Helvacıoğlu, “Pazaryerinin o şekilde olmamasını siz de istiyorsunuz. Önce mevcut pazaryerindeki kiracılarımızla Eylül sonunda oturup konuşacağız. Ekmeğinize sahip çıkmak istiyorsanız toplantılara gelin. Artık burası Belediye’nin. Belediye’nin kiracıları olacaksınız. Borçsuz mevcutlarla yola çıkacağız.” dedi.

Reklam

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu