Haberler

Helvacıoğlu, 18 milyon 246 bin TL için yetki isteyecek

Keşan Belediye Meclisi Mart Ayı Olağan Toplantısı 5 Mart 2020 Perşembe günü gerçekleştirilecek. Keşan Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecek ve saat 15.00’te başlayacak toplantı, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu‘nun başkanlığında başlayacak.

Toplantıda görüşülecek gündem maddeleri şöyle;

1-İstanbul İli Bayrampaşa İlçe Belediyesi ile Keşan Belediyesi arasında, karşılıklı olarak sosyal kültürel, sanatsal, turizm, ekonomi, spor ve mesleki alanlarda bilgi ve deneyim paylaşımı sağlayarak ilişkilerin, işbirliği ile de yerel yönetim kapasitelerinin geliştirilmesi amacıyla Kardeş Kent olunması hususunun görüşülmesi.

2-Keşan Belediyesi sınırları ve Mücavir Alanlarımız içerisinde, muhtelif cadde ve sokaklarda yol ve kaldırım yapılması işinde kullanılmak üzere, İller Bankası (İlbank) A.Ş’den 7.528.732,76.-TL (Yedimilyon Beşyüzyirmisekizbin YediyüzotuzikiTürkLirası YetmişaltıKuruş) kredi temin edilmek üzere Belediye Başkanı Mustafa HELVACIOĞLU’na genel yetki verilmesinin görüşülmesi.

3– Keşan Belediyesi sınırları ve mücavir alanlarımızda kullanılmak üzere ihtiyaç duyulan araçların alınması için İlçemizde bulunan bankalardan 48 ay vadeli 3.000.000,00.-TL (ÜçmilyonTürklira)’sı kredi alınması ve gerekli işlemlerin yapılması için Belediye Başkanı Mustafa HELVACIOĞLU’na yetki verilmesinin görüşülmesi.

4-Mücavir Alan Erikli Sahiline, Enez İlçesi Karacaali Köyünde bulunan ve DSİ tarafından açılmış olan su kuyularından içme ve kullanma suyu temin etmek üzere İller Bankası (İlbank) A.Ş.den 7.718.775,00.-TL (Yedimilyon Yediyüzonsekizbin YediyüzyetmişbeşTL)’sı kredi alınması ve gerekli işlemlerin yapılması için Belediye Başkanı Mustafa HELVACIOĞLU’na yetki verilmesinin görüşülmesi.

5-Milliyetçi Hareket Partisi Keşan İlçe Yönetiminin, İlçemiz mevcut Tekel Meydanının isminin “Alparslan Türkeş Meydanı” ve Demirciler Caddesinin “Alparslan Türkeş Caddesi” olarak değiştirilmesi hususundaki talep dilekçesinin görüşülüp onaya sunulması.

6– Keşan Belediyesi Sınırları içinde bulunan Park, Bahçe, Sokak, Cadde, Meydanlara isim verilmesine dair 4 adet talep dilekçesinin görüşülüp onaya sunulması.

7– Keşan Belediyesi Elektronik Kartlı Su Sayacı Uygulamasına geçilmesi, söz konusu uygulamayla ilgili işlemlerin yürütülmesi, gerekli olan protokol ve sözleşmelerin hazırlanması ve onaylanması için Belediye Başkanı Mustafa HELVACIOĞLU’na yetki verilmesinin görüşülmesi.

8– Keşan Belediyesi Kenan KURU, Umut Şahin GÜL, Serin Beton İnş.Taah.İnş.Malz.Haf.Taş. Gıda San.Tic.Ltd.Şti. tarafından sunulan dilekçelere istinaden, İlçemiz Yukarı Zaferiye Mahallesi 1317 ve 1318 numaralı yapı adalarında Halide Edip Adıvar Caddesi’ne cepheli olan parsellerde 10.00 metre olan bahçe mesafesinin 5.00 metre olarak değiştirilmesine ilişkin plan değişikliği yapılması talebinin görüşülmesi.

9– Aşağı Zaferiye Mahallesi, 916 ada 7 parsel için zemin katta “Konut” olan fonksiyonunun “Ticaret” olarak plan değişikliği yapılmasına dair Gökhan AKINCIOĞLU’nun talep dilekçesinin görüşülmesi.

10-İspat Cami Mahallesi 94 ada, 48-49 numaralı parsellere altyapı sağlamak amacıyla Akıncı Sokak’a cephe sağlayacak şekilde plan değişikliği yapılmasına dair Polatcan Akaryakıt San. ve Tic.Ltd.Şti.’ne ait talep dilekçesinin görüşülmesi.

11– Aşağı Zaferiye Mahallesi 285 ada 14 parsel ile 8 numaralı parselin tevhit şartının kaldırılmasına dair Hüseyin ARAS’a ait talep dilekçesinin görüşülmesi.

12-İzzetiye Mahallesi 1035-1036-1037-1038-1039 numaralı parsellerde İlave İmar Planı yapılmasına ilişkin Ankara İmar San. ve Tic.Ltd.Şti.ne ait talep dilekçesinin görüşülmesi.

13-İzzetiye (Keşan-Edirne) 1/5.000 Ölçekli İlave Nazım İmar Planı (NİP-40155) ve İzzetiye (Keşan-Edirne) 1/1.000 Ölçekli Uygulama İmar Planına (UİP-40156) gelen itirazların İmar Komisyon Raporu doğrultusunda kabul edilen dilekçelerin görüşülmesi.

14-İzzetiye (Keşan-Edirne) 1/5.000 Ölçekli İlave Nazım İmar Planı (NİP-40155) ve İzzetiye (Keşan-Edirne) 1/1.000 Ölçekli Uygulama İmar Planına (UİP-40156) gelen itirazların İmar Komisyon Raporu doğrultusunda kabul edilmeyen dilekçelerin görüşülmesi.

15-İlçemiz Aşağı Zaferiye Mahallesi 1590 ada, 1 ve 2 numaralı parsellerin 3 kat ve %30 olan imar hakkının 4 kat ve %40 olarak plan değişikliği yapılmasına ilişkin talebin görüşülmesi.

16-Keşan Çok Amaçlı Pazar Yeri Kompleksinin açık pazar yeri olarak kullanılan kısmının üzerinin kapatılmasının kabulü ve -1. kat otoparkında tadilat yapılması için mimari-statikmekanik-elektrik projelerinin hazırlatılması işi için Belediye Başkanı Mustafa HELVACIOĞLU?na yetki verilmesinin görüşülmesi.

17– Keşan Belediyesi birimlerinden Strateji Geliştirme Müdürlüğünün kapatılarak Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Bünyesinde Strateji Geliştirme Birimi olarak görevlendirilmesine, kapanan Müdürlük yerine Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Açılmasının görüşülüp onaya sunulması.

18-CHP Grup Sözcüsü Ferudun TÜMER ile İyi Parti Grup Sözcüsü Zafer TOPÇU?nun vermiş oldukları Saros Sazlıdere FSRU Liman ve Kara Boru Hattının yapılmasının iptal edilmesi yönündeki tavsiye kararının alınmasına ait talep yazısının görüşülmesi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu