GündemKeşan

Hastane Caddesi’nde kaldırımsız yolda yürüyen öğrenciler güvenlik önlemi istiyor

Yol ve kaldırım çalışmaları devam eden Hastane Caddesi’nde çalışmalar devam ederken, özellikle okul çıkışlarında artan yaya trafiği kazaya davetiye çıkarıyor. Araç trafiğinin akmaya devam ettiği yola kaldırım olmadığı için çıkmak zorunda kalan yüzlerce öğrenci her gün tehlike ile burun buruna geliyor.

Keşan’ın en işlek caddesi olan Hastane Caddesi’nin yol, kaldırım ve trafik düzenlemelerinin yeniden yapılması için ilk kazma geçtiğimiz Eylül ayı başında vurulmuş; Haziran ayına kadar sürmesi beklenen çalışmalar kapsamında şimdiye kadar altyapı çalışmaları tamamlamıştı.
Yolun çevresinde bulunan kaldırımlar yeniden yapılmak üzere sökülürken, faaliyetlerin devam ettiği süre içinde okullar açıldı ve kaldırım kullanma ihtiyacı olan yaya sayısında gözle görülür bir artış meydana geldi.

Özellikle çalışmaların sürdüğü caddeye, çalan okul zili ile birlikte Keşan Lisesi ile Ahmet Yenice Ortaokulu’ndan çıkan öğrenciler aynı anda yüklenirken, büyük yoğunluk oluşmaya devam ediyor. Caddeyi çevreleyen ve yayaların kullanacağı bir kaldırım olmadığı için ise öğrenciler trafiğin aktığı yoldan yürümek zorunda kalıyor. Çeşitli yaş gruplarından olan çok sayıda öğrencinin yürünecek bir kaldırım olmadığı için indikleri yol, bir de yol kenarına park eden taşıtlarca daha da daraltıldığı için yüzlerce çocuk tehlikeyle burun buruna kalıyor.
Öğrenci velilerinin şimdiye kadar sağlıklı yaya geçişi istediği cadde, her gün yeni tehlikelere gebe okulların ara tatile girmesine 2 hafta kalmasına rağmen şimdiye kadar bir önlem alınmaması ise büyük tepki çekiyor.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu