Haberler

Hastane Caddesi sakinleri müzikli eziyete isyan etti

Keşan’ın en işlek caddelerinden biri olan Hastane Caddesi’nde ses kirliliği bir türlü bitmiyor. Şehir magandalarının her gece baştan sola turlarken araçlarından çevreye yaptıkları müzik yayını, cadde üzerinde evleri olan vatandaşlara işkence yaşatıyor.

Günün erken saatlerinde başlayan ve gecenin geç saatlerine kadar devam eden ses kirliliği konusunda Hastane Caddesi sakinleri çözüm istiyor. Cadde boyunca yüksek sesle müzik yayını yaparak huzursuz olduklarını her fırsatta dile getiren bazı vatandaşlar, uykularına da mani olan durum için “Her akşam istisnasız bu var, yıllardır da böyle. Şehitlik Parkı tarafından son ses ile geliyor araçlar, Kaymakam Konağı’nın önünden geçerken biraz kısıp, kafelerin önüne gelince birden tekrar açıyorlar müziği. Evlerin camları sallanıyor zaman zaman” derken; bazı vatandaşlar ise “Bazen öyle bir sesi açıyorlar ki kendi araçlarının kaportalarından bile sesler geliyor. Bu zevk falan değil, adeta bir işkence. Çok çeşitli müzik türleri ile bize eziyet ediyorlar. Burada hasta da var, yaşlı da var, çocuk da var.” şeklinde konuştu.
Öte yandan konunun sadece müzik yayını ile sınırlı kalmadığını dile getiren çevre sakinleri “Abartı egzozlarını bağırta bağırta geçiyor kimileri, üstüne bir de lastik sesi derken, her defasında kaza olacak diye korkuyoruz. ” şeklinde şikayetlerini dile getirdi.

Cadde üzerinde her akşam devam eden bu işkence için bir an önce yetkililerden önlem alınması konusunda çözüm beklediklerini belirten vatandaşlar, “Aslında hep aynı araçlar geçiyor, bir araç defalarca geçiyor. Sonra onu gören diğerleri de ring halinde dolaşıyor. Biri gitse eminiz diğerleri de gidecektir, yeter ki önlem alınsın bu magandalar için” şeklinde konuşarak konuya karşı ilgili olunmasını istedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu