Sağlık

Halk pazarına kurulan aşı istasyonunda 4 saatte 174 kişi aşı oldu

Keşan’da pazaryerine gelenler belediye nikah salonunda kurulan aşı istasyonunda aşılandı. Pazara gelmişken önce aşısını vurulan sonrasında da alışverişe çıkan vatandaşların büyük ilgisi olan uygulamada 4 saatte 174 kişi aşılandı.

Keşan Kaymakamlığı, Keşan Belediyesi ve İlçe Sağlık Müdürlüğü işbirliği ile Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi’ndeki nikah salonunda bugün aşı merkezi kuruldu. Randevu almadan istedikleri aşıyı olan vatandaşlar; pazara geldiklerinde önce aşı merkezinde aşılarını vuruldu; 15 dakika dinlendikten sonra da alışverişe başladı. Pazaryeri esnafı da işlerinin arasında aşılarını vurulmayı ihmal etmedi. Nikah salonu içerisinde kurulan merkeze gelen vatandaşlar önce hangi aşıyı olmak istediklerini söyleyerek isimlerini yazdırdı. Daha sonra Sinovac veya BioNTech aşılarını oldu.Aşı merkezine ziyarete gelen Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ile İlçe Sağlık Müdürü Dr. Hakan Çetin ve AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç aşılanan vatandaşlara geçmiş olsun diledi.

Bugün saat 11.00 ve 15.00 saatleri arasında hizmet veren randevusuz aşı merkezi ile ilgili konuşan Mustafa Helvacıoğlu, Keşan olarak aşılama çalışmalarına destek verdiklerini belirterek, “Sağlık Bakanlığı’nın üstün gayretler göstererek Covid-19 aşısı yaptırmaya devam ettiğini hepimiz takip ediyoruz. Vatandaşın aşıya daha kolay ulaşabilmesi için ‘Pazara çıkmışken, aşını da ol’ uygulamamızı başlattık ve pazaryerimizde aşı istasyonu oluşturduk. Randevusuz olması çok önemliydi, aşı kampanyamıza büyük ilgi var. Edirne olarak aşılamada 1’inciliği açık ara alıyoruz. Aşılama çalışmalarının da olumlu sonuçlarını görmeye başladık. Keşanımızda son günlerde vaka olmasa da; tedbirleri de elden bırakmamak için çaba sarf ediyoruz. Bir süre daha maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymamız gerektiğini belirtmek istiyorum. Biliyoruz ki en önemli koruyucuk aşıyla sağlanıyor, ne kadar başarılı olursak o denli koronavirüsü de yeneceğiz.” dedi.

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal ise uzun süredir maske, mesafe ve hijyen ile mücadele edilen koronavirüse karşı en büyük silahın aşı olduğunu belirterek, ‘Toplumsal bağışıklığı kazanmamız gerekiyor. Bunun için de çok ciddi bir aşı kampanyası başlattık. Dünyanın en çok aşı uygulayan ülkelerinden birisiyiz. En çok aşı uygulanan illerin başında gelioruz. Edirne olarak birinciyiz. Duyarlılıkları için Edirneli hemşerilerime çok teşekkür ediyorum. Bu pandemiyi birlikte yeneceğiz. Sadece sizin aşı olmanız yetmiyor. Çevrenizdeki konu, komşu, akrabalarınızın da aşı olmasını sağlayın. Aşı olmamak için de hiçbir mazeret yok. Gördüğünüz gibi vatandaşımızın olduğu her yerde varız. Randevu almanıza da gerek yok. Hemen bugün burada aşınızı olabilirsiniz. Biliyorsunuz Keşan pazarı her zaman kalabalık olur. Pazarda tezgah açmış, tarlasından zaman ayıramamış esnafımız da bugün burada aşısını oldu” dedi.

Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi’ndeki nikah salonunda 11.00 itibariyle başlayıp 4 saat süren aşılama uygulamasında 18’i Sinovac ve 156’sı da BioNTech aşısı olmak üzere toplan 174 kişi aşılandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu