GündemSağlıkSon Dakika

Haftalık vaka sayılarında artış devam ediyor!

Sağlık Bakanlığı, illere göre 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayısı haritasının güncel halini paylaştı. Yayımlanan güncel haritada Trakya’daki illeri başı çekerken, Çanakkale yeni bir rekor kırdı. Haritadaki verilere göre vakaların en çok görüldüğü iller yine İstanbul, Çanakkale, Tekirdağ ve Kırklareli oldu.

En çok vaka görülen iller ise Tekirdağ, Kırklareli, Yalova, İstanbul ve Çanakkale oldu.

İl İl haftalık vaka sayısını açıklayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “İllerimizde bir haftada 100.000 nüfusa karşılık gelen vaka sayısını gösteren insidans haritasının güncel halini bulabilirsiniz. Kısıtlama ve tedbirler artış hızını düşürmeye başladı. Bu düşüşü hızlı ve kalıcı hale getirmek için birlik olalım” dedi.

Bir önceki tabloya göre ülke genelindeki artışa kıyasla Çanakkale’de azalmayan aksine artan vakalar dikkat çekti. Geçtiğimiz hafta 100 bin kişiye karşılık gelen vaka 797.34 iken bu hafta 962.98 oldu. Çanakkale’yi bir önceki haftada en çok vaka görülen Kırklareli takip etti. Geçtiğimiz hafta 882.13 olan ilde vakalar bu hafta 830.14 olarak kayıtlara geçti. Kırklareli’nin ardından ise 619.85’ten 747.13’e çıkan artışla Tekirdağ geldi.

Edirne’de de yükseliş trendi maalesef bu hafta da devam etti. Geçtiğimiz hafta 577.54 ile vatandaşları korkutan 100 binlik sayılar, bu hafta 590.05 oldu.
Trakya’nın genelinde olduğu gibi artış İstanbul için de devam etti. Geçtiğimiz haftaya kıyasla artış gösteren ilde son vaka sayısı 920.57 oldu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu