Reklam
Asayiş

Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamalarını ihlal edenlere 12 bin 600 TL ceza

Keşan’da koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamalarında polis ve bekçiler tarafından bir dizi denetimde bulunuldu. İlçede sokağa çıkma yasaklarını ihlal eden bazı kişilerin üzerinden ruhsatsız silahlar çıkarken toplam çeşitli suçlardan toplam 12 bin 600 TL idari para cezası kesildi.

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı çarşı ve mahalle bekçileri, sokağa çıkma kısıtlamasının devam ettiği saatlerde, Cumartesi akşamı saat 23.30 sıralarında Yenimescit Mahallesi Zati Yörüker Caddesi üzerinde E.G. yönetimindeki aracı durdurdu.
Araç içinde yapılan aramalarda aracın bagajında 1 ruhsatsız pompalı tüfek, 1 kasatura bıçak ve 16 fişek ele geçirildi. E.G., gözaltına alınarak, emniyete götürüldü.


Devam eden denetimlerde, polis bu kez Pazar gecesi, saat 02.00 sıralarında Yeni Mescit Mahallesi Hasır Sokak üzerinde durumundan şüphelendiği E.B.’yi durdurdu. Yapılan üst aramasından ise şahsın belinde 1 ruhsatsız tabanca ve 7 mermi ele geçirildi.
Gözaltına alınan E.B., sorgulanmak üzere emniyete götürüldü. E.G. ve E.B. hakkında ‘6136 sayılı kanununa muhalefet’ suçundan adli işlem başlatılırken, ‘sokağa çıkma yasağını ihlal etmek’ ve ‘maske takmamak’ suçlarından da toplam 12 bin 600 TL idari para cezası kesilerek, serbest bırakıldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu