GenelKeşanSiyaset

Gündemi değerlendiren ve projeleri üzerinden Helvacıoğlu’nu eleştiren Özdilek: “Keşan’da yönetimi geri alacağız”

CHP Keşan İlçe Başkanı Saner Özdilek; seçim süreci, yerel ve ülke gündemine dair basın açıklaması gerçekleştirdi.

CHP Keşan İlçe Başkanlığı’nda saat 14.00 sıralarında başlayan basın açıklamasına; Özdilek’in yanı sıra Keşan Belediye Meclisi üyeleri, yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı.

Ülkenin başta ekonomik ve sosyal anlamda olmak üzere genel manada kötü yönetilmeye devam edildiğinin ve bundan dolayı geleceğe yönelik karamsarlık içinde olduklarının altını çizen Saner Özdilek, herkesin daha huzurlu, mutlu, refah içinde ve özgür bir ülkede yaşamak istediğine değindi.

“Zamlı maaşlar daha alamadan erimeye başladı”

Enflasyon’un en az 50’sinin sebebini akaryakıt fiyatlarından kaynaklandığını ifade eden Özdilek; “ 3 Temmuz tarihinde 24 lira olan akaryakıt fiyatları, ayın 16’sında 34 lira oldu. 5 liralık ÖTV artışının haricinde doğal bir şekilde de bir 5 liralık artış yaşandı. 13 gün içerisinde akaryakıta gelen zam yüzde 42,2’dir. Önümüzdeki günlerde bu tüm ürünlere enflasyon olarak yansıyacaktır.  Zamlı maaşlarımızı daha alamadan şimdiden erimeye başladı.”

Döviz kurunun artış hızına yetişemediklerini belirten Saner Özdilek, bunların yanı sıra hükümet tarafından verilen sözlerin ve projelerinin de takipçisi olduklarını vurguladı.

200 TL ile 2018 yılında ortalama 5 kilo kıyma alındığını hatırlatan Özdilek, uygulanan yanlış politikalardan dolayı şuanda 200 lira ile sadece yarım kilo kıyma alınabildiğini belirtti.

İktidar partilerinin Keşan’daki temsilcilerine seslenen Saner Özdilek, bu hatalı kararların vatandaşlar üzerinde yaratacağı tahribatı korkmadan cesurca kendi merkezlerine söylemelerini talep etti.

“Partililerimiz bizden değişim ve yenilenme istiyor”

Yapılacak olan yerel seçimlere değinen Özdilek, şunları kaydetti: “Önümüzde bir yerel seçim var. Bizlerde bir değişim içerisindeyiz. Partililerimiz bizden değişim ve yenilenme istiyor. En azından Keşan ilçe örgütü olarak bunun yolunu açtık. Bizden sonra gelecek yönetim kurulu arkadaşlarımıza tüm desteği vereceğiz. Keşan’da yerel yönetimleri geri alacağız. Buna kimsenin şüphesi olmasın.”

2019 yerel seçim sürecinde Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun hazırlattığı ve içinde 2019-2024 dönemi için planlanan projelerinin yer aldığı kitapçıktan bazılarını gösteren Saner Özdilek, yürütülen çalışmalarla ilgili eleştirilerde bulunarak 2024 yerel seçimlerinde Keşan Belediyesi’ni geri alacaklarını bir kez daha vurguladı.

Keşan’ın her şeye rağmen bugünden daha iyi yönetileceğini kaydeden Özdilek, “Ucube dedikleri ve onların 4 yılda yaptıkları tüm projelerden mali bedeli daha fazla olan Keşan Belediyesi Pazaryeri Kompleksi binasına dahi sahip çıkamadılar” dedi.  

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu