Haberler

Görevliler tekrar tekrar uyarıyor! “Evde kalın ya da mesafeye uyun”

Keşan’da durumu iyi olmayan vatandaşlar, yardım almak için Keşan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı önünde toplanarak, yardımın kendilerine çıkıp çıkmadığını öğrenmek üzere gelip, sıranın kendisine gelmesini bekliyor.
Yetkililer tarafından corona virüs yayılması ihtimaline karşı gün içinde defalarca uyarılmalarına rağmen, alacakları para uğruna, hastalık kapmak pahasına da olsa sosyal mesafe kurallarını ve kendi hayatlarını tehlikeye atıyor.
Bu bekleyiş sırasında Vakıf önüne beraber geldikleri çocuklar da yine aileleri gibi tehlike altında.

Her şeye rağmen buraya gelip yardım almak için beklediklerini söyleyen vatandaşlar ise durumun farkında olduklarını ancak rahatsız olsalar da yine de sıraya bu şekilde sosyal mesafe bırakmadan devam ettiklerini belirtti.
Yardım kuyruğundaki bir vatandaş, “Evde ağır hastam var. Çalışanım yok, çocuk var işe gidemiyor. At arabası var koşamıyor. İnsanlar burada nefes nefese, ama ne yapalım yardım almak zoundayız” derken bir başka vatandaş ise, “Bir an önce herkes sıra bitsin istiyor. Anlatıyoruz ama kimse anlamıyor. Bulaşırsa diye korkuyoruz, ama ölüp gideceğiz işte” diyor.

Uzayıp giden, sosyal mesafe olmayan kuyruğa ise gerek görevliler, gerekse polis gün içinde defalarca müdahale ediyor. Her defasında 2 metrelik aralıklarla sıraya geçen vatandaşlar, kendilerini uyaranlar gidince yine aynı tabloyu sergiliyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu