Siyaset

“Gençleri gelecek hayaliyle kandırıyorsunuz” diyen Akalın, iktidarın ekonomi politikalarını eleştirdi

İYİ Parti Edirne Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Akalın, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın bütçe görüşmeleri sırasında söz alarak, iktidarın ekonomi politikalarını eleştirdi.

Prof. Akalın, gençlerin; kredi kartı borçları, işsizlik ve düşük ücretlerle baş etmeye çalıştığı bir ortamda, ülkenin geleceği adına acil önlemler alınması gerektiğini belirtti.

Konuşmasında kredi kartlarının gençleri sıkıntıya soktuğuna vurgu yapan Akalın, yüksek faiz oranlarının gençleri borç batağına çektiğini ifade etti. Gençlerin her ay borç ödemekle meşgul olduğunu ve bu durumun adeta bir kredi kartı tutsaklığına dönüştüğünü dile getiren Milletvekili Akalın, iktidarın “gençlere destek” söyleminin gerçekte bir yanılsama olduğunu savundu.

Prof. Akalın, işsizlik oranları, düşük ücretler ve yaşanılmaz ekonomik koşulların gençleri zorladığını belirterek, iktidarın gençleri gelecek hayaliyle kandırdığını ifade etti.
Ekonomik bağımsızlığını kazanmak isteyen gençlerin, iktidarın yanlış politikaları nedeniyle zor durumda olduğunu vurgulayan Akalın, ekonomik kaosun sorumlusunun iktidar olduğunu belirtti.

Genç girişimcilerin belirsizlik ortamında ayakta kalmaya çalıştığını ancak iktidarın umursamaz bir tavırla izlediğini öne süren Akalın, iktidarın ekonomi politikalarının sadece gençlere değil, tüm ülkeye zarar verdiğini söyledi.
Yatırımcı güveninin sıfır olduğunu ve ekonomik büyümenin hayal niteliğinde olduğunu belirten Akalın, gençlerin ülkede kalabilmeleri ve yaşayabilmeleri için acil önlemlerin alınması gerektiğinin altını çizdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu