Siyaset

Gaytancıoğlu, Keşan-Enez yolunu TBMM’de konuştu: “Utanç vesikası!”

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu TBMM’de yaptığı açıklamada Keşan – Enez yolunun durumuna değinerek “Sözde, 2018’de yenileme çalışmalarına başlanmış ve 2021’de bitirilecekti. Geldik 2022’ye, artık ortada bir çalışma da yok.” Dedi.

Doç. Dr. Gaytancıoğlu TBMM Genel Kurulunda yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Yaz geliyor, Türkiye’nin her yerinden misafirlerimiz, dünyanın en güzel denizlerinden olan ve AKP’nin yok etmeye çalıştığı Saros Körfezi’mize dinlenmek için gelecekler. Gelin görün ki Saros kıyılarına ulaşımı sağlayan ana bağlantı yolu olan Keşan-Enez yolu hâlâ kağnı yolu gibi. Sözde, 2018’de yenileme çalışmalarına başlanmış ve 2021’de bitirilecekti. Geldik 2022’ye, artık ortada bir çalışma yok.

Yaz aylarında 300 bin vatandaşımız bu yolu kullanıyor. Bir ilçenin ülkeye bağlandığı yol ancak bu kadar kötü olabilir. AKP milletvekillerinden Genel Başkanına kadar Keşan-Enez yolunu kullanıp ‘Bu yolun standartları yerindedir. Vatandaşın canını, malını tehlikeye atmıyor.’ diyebilen varsa söylesin.
Keşan-Enez yolunun durumu utanç vesikasıdır, bu vesika da AKP’nin boynunda asılı durmaktadır. AKP bu vesikadan rahatsız olmayabilir ama biz vatandaşımızın can ve mal güvenliğinden endişeliyiz ve bir an önce yolun düzeltilmesini istiyoruz.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu