Haberler

Gaytancıoğlu, “İktidar partisinin milletvekilleri ülke gündeminden uzak”

Bir süre önce Kanal İstanbul ve Libya tezkeresi üzerinden CHP’ye yüklenen AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal‘a, CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu‘ndan cevap geldi. Libya ve Kanal İstanbul başlıkları üzerinden ‘istemezük partisi’ polemiklerine Gaytancıoğlu, Aksal’ı istediği konuyu istediği yerde konuşmak üzere canlı yayına davet etti.

Türkiye’nin gündeminde ekonomi olduğunu ve kimsenin Kanal İstanbul’u konuşmadığını dile getiren Gaytancıoğlu, hükümetin gündeminde ise Kanal İstanbul olmasını eleştirdi. Aksal’ın açıklamaları için ise “İktidarın temsilcisi ve milletvekili bizleri her şeye karşı olarak aktarmış.” diyen Gaytancıoğlu, şöyle devam etti, “Deprem uzmanları buna karşı, şehir planlamacıları karşı. Herkesin karşı olduğu bu projenin ne kadar yanlış olduğunu partimiz daha önce açıklamış. Direten iktidarın vekilini sizlerin huzurunuzda istediği yerde, istediği ortamda, canlı yayına davet ediyorum ve tartışalım. İstediği konuda tartışabiliriz dedi.”

Kanal İstanbul konusunun ardından Aksal tarafından CHP’nin Libya hakkındaki görüşlerini eleştirilmesini de gündeme getiren Gaytancıoğlu, Mustafa Kemal Atatürk’ün Libya’da bulunması konusu üzerinden Aksal’a yüklendi. “Biz savaşarak bu toprakları elde ettik ama utanmadan iktidarın temsilcisi Mustafa Kemal’in Libya’da mücadele ettiğini söylüyor. Şimdi neden oraya asker gönderemeyeceğimizi soruyorlar. Atatürk’ün oralarda bulunduğunu söyleyenlere hatırlatırım, açsınlar okusunlar. O zamanlar Libya kimin topraklarındaydı? Osmanlı Devleti’nin toprakları altındaydı. Osmanlı’nın torunlarıyız, o zaman Libya bizim topraklarımızdaydı. Tabii ki savunacağız. Biz Osmanlı İmparatorluğu’nun torunları olmaktan gurur duyuyoruz. Şimdi Libya devlet bile değil bilmeden konuşmasınlar. Bizim gençlerimiz Libya’da savaşacaklar. Kimin savaşı bu? CHP her şeye karşı çıkmaz. CHP ülkemizin çıkarları olduğu zaman en önde yer alır. Nitekim Barış Pınarı Harekatı’na destek verdik; çünkü terör örgütleri Türkiye’ye sızıyorlardı. Libya’dan bize sızan terör örgütü mü var? ” dedi

https://kesanonline.com/aksal-kanal-istanbul-ve-libya-tezkeresini-degerlendirdi/
https://kesanonline.com/aksal-kanal-istanbul-ve-libya-tezkeresini-degerlendirdi/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu