EkonomiSiyaset

Gaytancıoğlu: “Doğalgaz yakılmıyor, faturası yakıyor!”

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu TBMM’de yaptığı açıklamada vatandaşın artan ısınma giderlerine dikkat çekti.

Isınma maliyetinin ister doğalgaz ister kömür olsun geçen yılın üç katına çıktığını ve vatandaşın faturalarını ödemekte büyük zorluk çektiğini ifade eden Doç. Dr. Gaytancıoğlu açıklamasında şunları söyledi: “Kış geldi, çattı, vatandaş tek odada, battaniye altında gününü geçiriyor ama geçen yılın neredeyse 3 katı faturalar evlerine gelmeye başladı. Doğalgaz yakılmıyor, faturası yakıyor.

‘Kömür yaksın.’ diyorsanız seçim bölgem olan Edirne’de, ilimizde üretilen yerli kömür 600 liradan 2.200 liraya çıktı, o da 3 kat arttı. Yani ne yakarsanız yakın, yanan cebiniz oluyor.

Anlaşılan bu kış çok zor geçecek. Ülkede ısınan tek yer saray olacak gibi duruyor. Millet donarken saray eşrafı sıcağın tadını çıkaracak. Doğalgaz faturalarını ödeyemeyen, kömür alamayan yoksul vatandaşımız ne bulursa yakmaya başladı. Ampul patladı ama zararı katlanılacak gibi değil.

Halkımızı zemheri ayazında donarak yaşamaya mahkûm eden bu saray iktidarını ilk seçimde yolcu ederek ülkemize baharı getireceğiz. Yaz güneşinde güzel günler bizleri bekliyor.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu