Haberler

Evden 8 kamyon çöp çıktı

İlhan U. adlı vatandaş yalnız yaşadığı 4 katlı evde, 3 yılda 10 tondan fazla atık biriktirdi. Kokudan rahatsız olan mahalle sakinlerinin haber vermesi üzerine çalışma yapan Belediye ekipleri, evde bulunan çöpleri 8 kamyonla çıkarabildi.

Pınarbaşı Mahallesi Kaleboyu Caddesi’nde İlhan U‘ya ait evden çevreye kötü kokular yayılması üzerine mahalle sakinleri durumu belediye ve polise bildirdi.

Bursa’nın merkez Osmangazi ilçesinde yaşayan İlhan U., 3 yılda evinde 10 tonun üzerinde çöp biriktirdi. Evdeki çöpler, ihbar üzerine bölgeye giden ekiplerin, ev sahibiyle irtibata geçmesi sonucu temizlendi.

Osmangazi Belediyesine bağlı zabıta ve temizlik ekipleri yaklaşık 8 kamyon çöp çıkardıkları evde detaylı temizlik de yaptı.
Mahalle sakinleri, İlhan U.‘yu zaman zaman elinde çöplerle gördüklerini ancak durumun bu kadar vahim olabileceğini düşünemediklerini ifade etti.
Kokudan rahatsız olmaya başlayınca Osmangazi Belediyesi’ne bir dilekçe ile başvurduklarını belirten sakinler, Belediye ekiplerinin 20 gün kadar önce gelerek bir çalışma yaptıklarını ancak içeride biriken çöp ve atıkların tamamını toparlayamadıkları için 4 katlı evde ikinci bir çalışma yaptıklarını kaydetti.
Sakinler, İlhan U.‘nun sokakta çöpleri karıştırarak bulduklarını, kutular içinde evine taşıdığını gördüklerini de dile getirdi.

Ekiplerin çalışma sırasında ulaştıkları eski ruhsatsız bir tüfek de polis ekiplerine teslim edildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu