Haberler

“Eski dönem bitti” diyen Tümer’den Helvacıoğlu’na; “Yalan söylüyorsun!”

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Sözcüsü Feridun Tümer, 10 Haziran’daki meclisteki denetleme raporu üzerinden, yeni sorular sordu. Keşan Belediyesi’nin şimdiki SSK borçlarından, işçilerin fazla mesailerine kadar bir çok noktada problemler olduğunu söyleyen Tümer, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na sert çıktı: “Bundan sonra ne yapacaksa yapsın, eski dönem bitti. Bir buçuk yıldır koltukta, yapamıyorsa konuşmasın.”

“Meclisi gerekçesiz terk etmedik”

İlk olarak geçtiğimiz mecliste, CHP ve İYİ Partili üyelerin meclisi terk etmelerinin Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu tarafından ‘gerekçesiz’ olarak nitelendirilmesi konusunda açıklamalarda bulunan Tümer, “Meclisi gerekçesiz terk etmedik biz” dedi ve devam etti: “Gerekçemiz demokratik hakkımızı kullanamamaktı. Kullandırılmamasıydı. Her zaman yaptığı gibi demogoji ile çarpıtmaya çalıştı.”

Tümer açıklamasının Denetleme Raporunda geçen maddeler üzerinden konuşarak şu ifadeleri kullandı:

“Oturduğu koltuğun hakkını versin, insanların isimlerini deşifre etmesin”

“En son çıkarken söylediğim lafımın arkasındayım. O dediği konuda belediye meclis üyesinin belediyeye kesilmiş bir tane evrağı yoktu. Site yönetimine kesilmiş. Şu anda site yöneticisi AK Partili bir meclis üyesi. Ben mi atadım? Hayır. Bir kaç isim veriliyor. Yanlış, biz isim vermedik durum tespiti yaptık. Şu anda belediyenin avukatı kim? Başkan siyasi kimliklerini açıklasın, yanlışsa o da yanlış. Biz 15 aylık tespitlerimizi yaptık. Oturduğu koltuğun hakkını versin, insanların isimlerini deşifre etmesin.”

“Asbestli boruların üzerine beton yol yaptınız, asfalt dökeceksiniz”

“Muammer Aksoy Caddesi’nde, sözleşmedeki dolgu tespitine uyulmadı. 3 milyon verdik olmadı. O da görüyor, üstüne asfalt atacağız. Bunu kendisi de okumadı, burdan soruyorum: ‘Beton yol yapımında asbestli boru kullanılmış mıdır veya sökülüp yenisi takıldı mı? Evet ana aktarma yeri asbestliydi. Değiştirmediniz, üstüne bir de beton yol yaptınız, şimdi de asfalt dökeceksiniz.”

“15 ayda 1.5 ay sigorta ödendi”

“Sigorta borçlarının ödenmesi konusunda teminat için mülkleri verdik. Açıklasın, 852 milyon lira, o günden bu zamana kadar zarar var. Belediye ne kadar SSK borcuyla alındı, şimdi ne kadar? 1 buçuk ay ödendi 15 ayda.


“Belediyeye danışmanlık hizmeti veren danışmanlardan bazıları, Keşan Belediyesinden ihalesiz iş aldı mı açıklasın. O ismi versin, siyasi kimliğini de açıklasın”

“İstediğimiz evraklar bize verilmedi”

“Erikli’de PTT’den alınan yer, Halk Ekmek’e meclis kararı olmadan verildi. Ve orada çadır yeri olarak kiraladı. 5 bin çadıra geceli 50 TL’den hizmet verildi. GÜNEKAB’dan belge istediler, siz de Keşan Kent Hizmetleri’nden evrak isteyemiyoruz, evrak var mı yok dediler, Artı Çarşı için de vermediler. Kanuni olarak isteme hakkımız yok; ama öğrenelim dedik. İstedik vermediler.”

“8 ayda 420 saat çalışan personel var”

“İşçilere mesai dayattırıldı. İnsani hakları var bu insanların o da 270 saat. Bir işçiye 420, diğerini 431 saat olarak 8 ayda çalıştırmışsınız. Bakın yıl değil. Bu günde 9 saat yapar. Bu 2 saat olarak yazılıyormuş. Sendikalı personeli eleştirirken, 31 Aralık bordrolarını açıklasın.”

“Erikli’ye su için önünü açtık”

“Erikli’deki suyla ilgili ‘Engellediler, kredi vermediler’ diyor. Meclis tutanağı burada yalan atmayın. Mecliste biz biri 3 milyon, diğeri 7.5 milyon TL kredi verdik. 4 ay olacak. Krediler nerede. Siz verilmiş krediyi Keşan’a getiremediniz, şimdi Erikli’ye kredi vermediğimizi söylüyorlar. Erikli’deki suyla ilgili önünü açtık aksine. 4 ayda 20 kilometre yol açılacaktı, Erikli’ye su gelecekti. İnanan varsa söylesin.”

“İş yerlerimiz hedef gösterildi”

“22 Nisan’da Recep Pekcan ve benim iş yerlerimizi fotoğrafları paylaşarak hedef gösterdi ‘Barak yok, inşallah hesap sorarsınız’ yazıyor. Ben 33 yıldır bu dükkandan helal bir şekilde kazanıp, çocuklarıma ekmek götürüyorum. Burası benim mabedim. Çıksın bunu anlatsın. Bu adamla 25 yıl arkadaşlık yaptım. Yakışır mı belediye başkanına 22 Nisan günü bunu paylaşmak. Susuyorsak terbiyemizden susuyoruz. Bunun hesabını versin, hedef gösteriyor bizi. Bundan sonra ne yapacaksa yapsın, eski dönem bitti. Bir buçuk yıldır koltukta, yapamıyorsa konuşmasın. İnsanları isim vererek rencide etmesin.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Konya Web Tasarım Keşan Web Tasarım Sigara Bırakma Merkezi Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri Gluten Diyeti Nasıl Yapılır Dijital Pazarlama Teknikleri Dijital Reklam Ajansı Blikkenslager Keşan Gelinlik
Kapalı