GenelÖZEL HABER

Eski belediye binasının yıkımını izleyen ve zaman zaman duygulanan vatandaşların “hizmet” tartışması

Keşan Belediyesi’nin eski hizmet binası yıkım çalışmaları devam ediyor. Günün her saati vatandaşlar tarafından yıkım çalışmaları ilgiliyle izlenirken; 38 yıllık binanın yıkımı değerlendiren vatandaşlar aklından geçenleri kesanonline.com mikrofonlarına anlattı.

Tartışmalı yıkım sürecinin ardından Keşan Belediyesi’nin eski hizmet binasında yıkım çalışmaları devam ediyor. 16 Kasım tarihinde yapılması beklenen ancak, şartname maddelerinin bozulmasının ardından doğrudan temin yoluyla başlayan hafriyatın ay sonuna kadar sürmesi bekleniyor.

Bina içindeki işyerlerinin iki gün süren olaylı tahliyesinin ardından geçtiğimiz günlerde iş makineleri binaya girdi. 8 Kasım tarihi ile birlikte kuzey cephesinden başlanarak binanın yıkımı start aldı. Getirilen iş makinaları ile yıkılan binanın çevresinde ise geniş güvenlik önlemleri uygulandı. Yıkım süresi boyunca çevre caddeleri trafiğe kapatılan binanın çevresi metal plaka bloklar ile çevrilirken, polis ve zabıta ekipleri de aynı olumsuzlukların tekrar yaşanamaması için hazır bulundu.

Yıkım çalışmaları çevredeki vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi. İş makinalarının çalışmalarını daha iyi görebilmek için çevredeki duvarların üzerine çıkarak merakla takip edenlerin yanında bazı kişiler de güvenlik amacıyla çekilmiş metal levhaların arasından başlarını soktu.
İçindeki düğün salonları ve işyerleri ile 38 yıllık yapının yıkılışını izleyen vatandaşlar, zihinlerinde canlanan hatıralarla duygulandı.

Yıkım çalışmalarını pür dikkat izleyen vatandaşlar bir devrin yok oluşunu izlerken, hem yıkım sürecini değerlendirdi; hem de artık bina olmayan yerde ne yapılmasını istediklerini anlattı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu