Asayiş

Erikli’den çaldıkları karavanı satarken suçüstü yakalandılar

Keşan’da çaldıkları karavanı satmaya çalışan iki kişi, alıcı kılığına giren ekipler tarafından suçüstü yakalandı. Tutuklanan iki kişi cezaevine gönderildi.

Olay Keşan’a bağlı Erikli Köyü’nde meydana geldi.
Edinilen bilgiye göre F.B.’ye ait olan sahilde bulunan karavan, Süleyman ve Kübra Bostancı çifti tarafından çekilerek Tekirdağ’ın Çorlu ilçesine götürüldü. Karavanının yerinde olmadığını fark eden karavan sahibi ise daha sonra jandarmaya giderek şikayetçi oldu. Olayla ilgili Keşan İlçe Jandarma Komutanlığı ve Jandarma Erikli Karakol Komutanlığı ekipleri tarafından soruşturma başlatılırken, bahse konu karavanın bir sahte kullanıcı ismiyle bir internet sitesinde 90 bin liraya satışa çıktığı tespit edildi.
Durumun fark edilmesi üzerine harekete geçen ekipler kendilerini öğretmen olarak tanıtarak, çift ile alıcı gibi davranarak iletişime geçti; daha sonra buluşma noktası olarak da Çorlu’daki sanayi sitesi belirlendi.Buluşma noktasına gelen çift, alıcı kılığındaki ekipler tarafından suç üstü yakalandı. Ardından Keşan’a getirilen Bostancı çifti, jandarmadaki işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak, cezaevine gönderildi. Süleyman Bostancı’nın ise daha önceden hırsızlık, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, basit yaralama ve göçmen kaçakçılığı gibi farklı suçlarından arma kaydının olduğu belirtildi.
Ele geçirilen karavan ise sahibi F.B.’ye teslim edildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu