ÇevreKeşan

Erikli’deki kanal projesi soru işaretlerini ve tepkileri de beraberinde getirdi

Mecidiye ile Erikli sahilleri arasında kalan ve deniz ile gölü birleştiren kanalda düzenleme yapılacağı yönündeki açıklamalar sosyal medyada eleştirilere neden oldu. Projenin kendilerinden habersiz şekilde oluştuğunu belirten vatandaşlar, bundan sonra ne olacağını merak ediyor.Mecidiye ve Erikli sahil şeridi arasında bulunan kanalın işletmesi bir süre önce Keşan Belediyesi’ne devredildi. Kanal kullanım hakkı, kanala kapaklarını açılma ve kapanma sorumluluğunun ve belediyeye geçtiği bilgisine ulaşılırken; kanal çevresinde bir takım çevre düzenleme faaliyetleri başladı, Keşan Belediyesi de sosyal medya hesabından konuyla ilgili bir proje paylaştı.


“Erikli’de kanalımızı bu şekilde geliştirmek istiyoruz, nasıl buldunuz?” notuyla paylaşılan proje taslağına Erikli Sahili’nde yaşayan ve teknelerini buraya muhafaza eden vatandaşlar sosyal medyadan tepkilerini dile getirdi. Olumlu olduğu kadar olumsuz yorumlar da yapılan paylaşıma, bazı vatandaşlar proje bedelinin Erikli Sahili sakinlerinden mi yoksa belediye tarafından mı karşılanacağını sorarken, bazı vatandaşlar ise “Bu projeyi Erikli halkı ile neden daha önce paylaşmadınız? Halk isyan edince çıktınız ortaya. Bu Erikli kanalı birilerine peşkeş mi çekiliyor” diye de sitem etti.


Konu hakkında henüz belediye tarafından bir açıklama yapılmazken, söz konusu projenin tamamlanması halinde tekne barınağı işletmesinin Keşan Belediyesi mi yoksa ihale ile bir başkasına mı verileceği de cevap bekleyen sorular arasında yer aldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu