Genel

Erikli’de korkutan yangın!

Erikli sahilinde yaşanan yangın paniğe sebep oldu. Geçtiğimiz sene çıkan yangının ardından meydana gelen bu ikinci yangın, itfaiye sorunu tepkisine yol açtı.

Edinilen bilgiye Erikli sahilinde bulunan bir iş yerinin depo ve yatakhane olarak kullanılan konteynerlerinde akşam saatlerinde henüz bilinmeyen bir sebeple yangın çıktı.
Kısa sürede çevreyi saran alevler sebebiyle çevrede panik meydana gelirken, yangına bölgedekiler müdahale etmeye çalıştı. Daha sonra bölgeye gelen itfaiye araçlarının müdahalesi ile kontrol altına alınılan yangında can kaybı veya yaralanma olmaması teselli oldu.
Yangında dumandan etkilenenler de oldu.

Öte yandan geçtiğimiz sezonun sonunda çıkan çarşı yangını ve henüz yaz sonunun başında çıkan bu yangın; Erikli’de bulunan vatandaşların itfaiye tepkisini yeniden doğurdu. On binlerce kişinin tatil yaptığı Erikli’de yaşayanlar tekrar bir itfaiye istasyonu ihtiyacını gündeme getirerek, “Tek lazım olan itfaiye ama o yok, geçen yıldan hiçbir ders alınmamış, çarşı yandı iş bittikten sonra itfaiye geldi. Görünen o, burada da durum aynı.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu