BÖLGE

Ergene’de ÇED toplantısı tepkiler üzerine iptal edildi

Tekirdağ’ın Ergene ilçesinde bölgeye yapılması planlanan fabrikalar hakkında bilgi vermek amacıyla organize edilen ÇED toplantısı, tepkiler üzerine iptal edildi. 

Karamehmet köyündeki alanda yapılması planlanan fabrikalar hakkında bilgi vermek amacıyla Velimeşe Mahallesi’ndeki bir otelde ÇED toplantısı gerçekleştirilmek istendi. 

Ancak toplantı, otele gelen bir grubun tepki göstermesi üzerine yapılamadı.

Otel önünde açıklama yapan Ergene Belediyesi Başkanvekili Erhan Baştak, Ergene halkının havasına, suyunu ve toprağına sahip çıkacağını söyledi. 

Baştak, şöyle konuştu:

”1/100000’lik planlarda burası Ergene Havzası olarak işlenmiş, ayrıca il çevre düzeni planlarında da 1/25000’lik planlarda da birinci öncelikli korunması gereken tarım alanı olarak belirtilmiştir.
Bu araziyi edinen müteşebbisler, buranın tarım arazisi olduğunu bilerek satın aldılar. ‘Böyle bir yerde tarım yapılamaz’ denilmesini biz uygun görmüyoruz, anlamıyoruz da. Biz burada tarım dışında yapılacak faaliyetlerin bölgemizde doğuracağı sonuçların bertaraf edilemez olduğunu düşünüyoruz.”

Kaynak: AA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Konya Web Tasarım Keşan Web Tasarım Sigara Bırakma Merkezi Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri Gluten Diyeti Nasıl Yapılır Dijital Pazarlama Teknikleri Dijital Reklam Ajansı Blikkenslager Keşan Gelinlik
Kapalı