Haberler

Eğitim-İş’ten açıklama: “Belirsizlik ve ciddiyetsizlik devam ediyor”

Eğitim-İş Keşan Temsilciliği Başkanı Erol Yazla, Keşan’da İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nun dün akşam önce okulların kapatılmasına karar kılması, ardından da bu kararın iptal edilmesini eleştirdi. Yaşanılan olayı ‘kapatıyormuş gibi yapmak olarak’ niteleyen Yazla, “Eğitimin telafisi mümkündür ancak tek bir canın bile telafisi olmayacaktır” şeklinde konuştu.

Keşan’da 1 Mart itibariyle geçilen yüz yüze eğitimde belirsizliğin ve ciddiyetsizliğin devam ettiğini savunan Eğitim-İş Keşan Temsilciliği Başkanı Erol Yazla, sosyal medya üzüerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Dün ( Cumartesi) Okul/Kurum yönetimlerine gönderilen bir ileti ile yüz yüze eğitime ara verildiği duyuruldu. Öğrenciler, öğretmenler, veliler hatta taşımalı eğitimdeki servis şoförlerine mesajlar atıldı. Bazı okul web sitelerinde duyuruldu. Bir müddet sonra Okul/Kurum yönetimlerine gönderilen bir ileti ile yüz yüze eğitime devam edileceği bildirildi. Ortalık karıştı.

Cevap beklenen sorular; İlçe hıfzıssıhha kurulunun böyle bir kararı var mı? İlçe hıfzıssıhha kurulunun böyle bir kararı yok ise kim hangi yetkiye dayanarak bu duyuruyu yaptı? Böyle bir karar var ise, kararı kim neden iptal etti?

Valilikten cep telefonlarına gelen SMS’lerde “Edirne’deki vakaların büyük çoğunluğu Keşan ilçemiz kaynaklıdır.” denmektedir. Keşan’a gerek İpsala’dan gerek Enez’den gerekse diğer yakın ilçelerden hatta diğer illerden önemli ölçüde öğrenci sirkülasyonu olduğu görünen bir gerçektir. Karantinada olan köylerimiz, öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz, okul ve kurumlarımız bulunmaktadır. Eğitim çevrelerinden ve velilerden gelen tüm itirazlara rağmen pandemiye yönelik tüm adımlar atılmadan yüz yüze eğitime geçildi. Eğitim- İş Sendikası olarak bir daha tekrar ediyoruz eğitimin telafisi mümkündür ancak tek bir canın bile telafisi olmayacaktır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu