Haberler

Öğrenci velileri artan vakalar karşısında önlem almayan yöneticileri eleştirdi

Keşan’da öğrenci velileri, ilçe genelinde artan vakalar sonrasında tedirginlikleri artıyor. Mutasyonu virüsün görüldüğü Keşan’da çocuklarını yüksek bulaş riski karşısında okullara göndermeye çekinen veliler, sınavlar ve dersler konusunda yetkililerden açıklama bekliyor.

Keşan’da artan vakaların ardından bu akşam saatlerinde ilçede okula giden öğrencilere velilerine okulların ikinci bir emre kadar iptal olduğu bilgisi iletilmiş, ardından yeniden alınan karar doğrultusunda iptal kararı da ‘iptal’ edilmişti.
Durum üzerine akılları karışan veliler, okulların açık olması kararına itiraz etti. Sitemize yazdıkları mesaj ile toplu bir açıklama yapan veliler, “Keşan’daki artan vakalardan şikayet eden ve devamlı ‘evde kalın’ çağrılarında bulunan yöneticilerimizin aksine, 2 saatte bir karar ile okulları bir kapatıp bir açmalarını anlamış değiliz.” derken, şu ifadeleri dile getirdi: “Devamlı medyadan yapılacak olan kısıtlamaları açıklarken, çay ocaklarını dahi kapatmayı düşünürken, okulların açık olmasında bir sakınca görmeyen yöneticilerimizin, çay ocaklarından bulaşıp da yüzlerce öğrencinin gireceği ders ve sınavlardan virüsün bulaşmayacağını nasıl öngörüyorlar? Biz çocuklarımızın hayatlarından endişe ederken yöneticilerimizi de yanımızda görmek istiyoruz.
Karantina bölgelerinde öğrencilerin durumlarından bile söz edilemiyorken, alınan bu kararlara biz veliler olarak anlam veremiyoruz. “

Veliler basında çıkan açıklama ve kararlar konusunda özellikle de devlet okulları ile ilgili açıklama beklediklerini kaydetti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu