BölgeEğitimSiyaset

Edirne KYK kapasitesi hakkında rakamlar veren Belgin İba, Pekcanlı’ya seslendi: “Gelin birlikte sayalım!”

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Edirne’deki yurt kapasiteleri üzerinden CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı’ya yüklendi. ” Edirnemizin öğrencilerinin barınma sorunu yoktur” diyen İba, ” HP’li Edirne Belediye yönetimini de şehir içi ulaşımı gibi birçok alanda aksayan vazifesini ifa etmeye davet ediyorum!” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz günlerde CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal’ın Edirne merkezinde 900 civarında yurt için bekleyen öğrenci olduğunu belirtmesi üzerine, CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı sayının bu rakamın çok üzerinde olduğunu söylemiş, “Fatma Aksal sayı saymayı bilmiyor sanıyorum.” diyerek, bu sayının Edirne genelinde daha fazla olduğunu dile getirmiş, ve “Edirne genelinde en az 1000 öğrencinin yurt sorunu olduğu için bizzat Cumhuriyet Halk Partisi’ne geldi. KYK yurdu yapmadığınız sürece, cemaatlere mi yönlendirecekler? Buralar üzerinden siyaset mi yapacaklar? Şu anki kapasiteler zaten ful.” demişti,

Edirne Belediyesi’nin yurt yapımı anlamında hazırlıklarının olduğunu söyleyen Pekcanlı’ya, AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba’dan cevap geldi. “Bir vekile, çıkıp sayı saymayı bilmiyor demek, ancak CHP’li Pekcanlı’ya yakışacak bir tavırdı zaten!” diyerek Pekcanlı’ya yüklenen İba, yatak kapasitesinin KYK’ya başvuran öğrenci sayısından fazla olduğunu ve 2002 yılından bu yana artış gösterdiğini belirterek şu ifadeleri kullandı:


“Şaşırdık mı? Hayır! Sayın Pekcanlı, gelin birlikte sayalım!

Edirnemizde Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı yurtlarımızdaki yatak kapasitesi: 10.154
Edirnemizde KYK’ya başvurmuş öğrenci sayısı: 8.105

Devletimize başvurup da yerleştirilmeyecek öğrencimizin olmadığını basit bir matematik işlemiyle görebilirsiniz Sayın Pekcanlı! Hadi Gelin bir basit matematik işlemi daha yapalım!

2002 yılında Edirnemizdeki KYK yatak kapasitesi: 2.810
Bugün Edirnemizdeki KYK yatak kapasitesi: 10.154

Çıkarma işleminin bize verdiği sonuca göre AK Parti Hükümeti döneminde yatak kapasitesi 7.344 adet artmış! Gelin matematiğe devam edelim! AK Parti hükümeti, Edirne’deki KYK yatak kapasitesini neredeyse 4 katına çıkarmış!

Fevzi Pekcanlı’nın hayali istatistikleri ile Sayın Vekilimize ve partimizin hizmetlerine yaptığı saygısızlıktır!
Algı operasyonudur.

Ezcümle: Edirnemizin öğrencilerinin barınma sorunu yoktur. Biz devlet olarak öğrencimizin de velimizin de yararı için üstümüze düşeni yerine getiriyoruz! CHP’li Edirne Belediye yönetimini de şehir içi ulaşımı gibi birçok alanda aksayan vazifesini ifa etmeye davet ediyorum!”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu