Trafik

Edirne İl Jandarma sorumluluk sahasındaki son iki ayın istatistiklerini açıkladı ve sürücüleri uyardı

Edirne İl Jandarma Komutanlığı ekipleri sorumluluk sahasındaki çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Edirne Valiliği’nden bugün yapılan açıklamada; İl Jandarma Komutanlığı’nın sorumluluk sahasında 2021 yılının ilk iki ayında gerçekleştirilen trafik çalışmaları hakkında bilgi verildi.

Açıklamaya göre; trafik güvenliğinin artırılması ve korunması için Edirne İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı trafik ekipleri tarafından 2021 yılı Ocak ve Şubat ayları içerisinde toplam 35 bin 671 araç kontrol edildi.

Ocak ve Şubat aylarında yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 495 araç trafikten men edilirken, bin 363 sürücüye 751 bin 976 TL ceza-i işlem uygulandı.

Alınan tüm etkin önlemlere rağmen; trafik kurullarına uyulmaması nedeniyle 2021 yılı Ocak ve Şubat ayları içerisinde İl Jandarma’nın sorumluluk sınırları içerisinde toplam 18 maddi hasarlı, 13 yaralanmalı, 1 ölümlü olmak üzere toplam 32 trafik kazasının meydana geldiği belirtilen açıklamada; bu kazalarda hayatını kaybeden 1 vatandaş ile birlikte 20 vatandaşın da yaralandığına dikkat çekildi.

İl Jandarma Komutanlığı’nın sorumluluk sahasında, vatandaşların can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirlerin artırıldığı vurgulanan açıklamada, aynı kararlılıkla ve gayretle çalışmaların sürdürüleceği belirtildi.
Açıklamada; trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleri ile katkı sağlayanlara teşekkür edilirken; trafik kazalarının azaltılması için sürücü ve vatandaşların da daha duyarlı olmaları istendi.

Valilik açıklamasında sürücülere; özellikle hız limitlerine uymaları, emniyet kemerlerini takmaları, hatalı şerit değiştirmemeleri ve alkollü araç kullanmamaları konularında uyarılarda bulunuldu.
Açıklamada, kural ihlali yapan sürücülerin ise vatandaşlar tarafından 112 Acil Çağrı Merkezine ait telefonu arayarak ihbarda bulunabilecekleri kaydedildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu