Haberler

Edirne İl Genel Meclisi üyeleri Keleş ve Bayazıt, bölgede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi

Edirne İl Genel Meclisi’nde Kasım ayı toplantılarının devam ettiğini belirten AK Partili üyeler İsmail Keleş ve Halil Bayazıt, 2020 yılı içerisinde yapılması planlanan, biten ve devam eden çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Keleş ve Bayazıt; “2020 yılı için programlanan işler bitti. Program dışı projelerle çalışmaya devam ediyoruz. Suluca ve Erikli Köyleri arasında yer alan ve yaz aylarında işlek olan ‘Simitli’ adıyla da anılan toprak yolu stabilize malzeme ile sil baştan yapıyoruz. Yaz aylarıyla birlikte sahil bölgelerinin hareketlenmesi ile sık kullanılan ancak toprak yol olması sebebiyle bölgemize gelen yazlıkçı misafirlerimiz ve vatandaşlarımıza rahat bir ulaşım imkanı sağlayamayan ‘Simitli Yolu’, Suluca Köyü Muhtarı Tuncay Kaya‘nın talepleri ve dilekçeleri ile sık sık gündeme geliyordu. Fakat yol, ikinci derece yol olması sebebi ile programa alınamıyordu. Keşan ilçe Özel İdaresi olarak bu sene yapılması planlanan işleri hızlı bir şekilde tamamlamamızın verdiği avantajla ‘Simitli Yolu’nu yapıyoruz. Yoldaki çalışmalar bir haftaya kadar bitecek inşallah ve vatandaşlarımıza rahat ulaşım imkanı sağlayacak. ‘Simitli Yolu’ ile birlikte Türkmen – Gündüzler ve Kılıçköy – Büyükdoğanca köyleri arasındaki yolların da stabilize bakımı yapıldı. Vatandaşlarımıza hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

İkinci ve üçüncü ek bütçeyi kullanmaya başladıklarını ifade eden Keleş ve Bayazıt; “KÖYDES bütçesinden toplam da 35.000 metrekare kilit taş alımı yaparak muhtarlarımıza teslim ettik. Bu taşların döşenmesi de Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yapılacak. Su sorunu yaşayan köylerimize su depoları, su isale hatları ve kuyular vurdurma işlerini de yine ek bütçeleri kullanarak yapmaya devam ediyoruz. Karahisar Köyü’ne 100 tonluk İçme suyu deposu kazandırmak için gerçekleştirilen ihale sonucunda inşaat bitme aşamasına geldi. 2900 metreyi bulan Karahisar Köyü isale hattı da yeniden yapılandırılıyor.” dedi.

“Şehirde ne varsa köyde de olacak” sloganı ile çalışmalarına devam ettiklerini kaydeden Keleş ve Bayazıt şunlarını söyledi:
“Edirne Valiliğince Keşan Köylere Hizmet Götürme Birliği’ne bir adet 2020 model kepçe kazandırmanın gururunu yaşıyoruz. Keşan Köylere Hizmet Götürme Birliği bünyesinde çalışacak olan kepçe, ivedi olan işlere cevap vererek hizmetleri daha hızlı sonuçlandırmamızı sağlayacak.
Hizmetler, Hükümetin istikrarlılığı sayesinde valiliklere gelen bütçeler ve kaymakamlıklara gönderilen ödeneklerle daha da iyi olacak. AK Parti Hükümeti’nin köylerimize ve köylülerimize gösterdiği önem ortada. Bu vesile ile bizlerden desteğini esirgemeyen Milletvekilimiz Sayın Fatma Aksal‘a, il Başkanımız Sayın Belgin İba‘ya ve İlçe Başkanımız Sayın Gürcan Kılınç‘a teşekkür ediyoruz. Durmak yok yola devam’ diyoruz”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu