GündemSon DakikaSON DAKİKA

Düzce’de deprem nedeniyle yaralananların sayısı 35’e yükseldi

Düzce’nin Gölyaka ilçesinde 5,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Bu sabah 04.08’de meydana gelen depremin ardından bölge 70’in üzerinde artçı depremle sallandı. Düzce depreminin İstanbul, Sakarya, Ankara, Eskişehir, Bursa, Yalova, Kocaeli, Bolu, Zonguldak, Çankırı ve Edirne’ye kadar geniş bir çevrede hissedildi.

Çevre illerde de şiddetli şekilde hissedilen depremin ardından kentteki hastanelere kaldırılan yaralıların tedavisi sürüyor.

Sağlık Bakanı Koca, son durumla ilgili “Düzce’de 1’i ağır 32, İstanbul’da 1, Bolu’da 1, Zonguldak’ta 1 kişi olmak üzere şu anki bilgilere göre yaralı sayısı 35’tir. Sağlık kurumlarımızda yaralıların tedavileri devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

Yaralanmaların panik sonucu düşme ve atlamalardan kaynaklandığı belirtildi.

Öte yandan, artçı sarsıntıların devam ettiği kentte bir iş yeri yıkıldı, bazı iş yerleri ile aralarında Düzce Adliyesi’nin de olduğu 7-8 binada hasar meydana geldi. Sarsıntının şiddetiyle bazı evler ve marketlerdeki eşyaların yere düştüğü görüldü.

Anadolu Ajansı ekibi, hasar gören iş yerlerinden canlı yayın yaptığı sırada artçı sarsıntı meydana geldi. Muhabirlerin hızla bölgeden uzaklaştığı anlar, kameraya anbean yansıdı.

Ekiplerin tarama faaliyetleri sürerken, artçı sarsıntılar nedeniyle evlerine girmekten korkan bazı vatandaşlar dışarıda beklemeye devam ediyor.

Türk Kızılay ve AFAD ekiplerince dağıtılan battaniyelere sarılan Anıtpark ve Cedidiye meydanlarındaki vatandaşlar, ateş yakarak ısınmaya çalışıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu