Haberler

Dünya Tütünsüz Günü’nde Keşanlı öğrencilere, tütün kullanımının zararları anlatıldı

Dünya Tütünsüz Günü’nde Keşanlı öğrencilere, tütün kullanımının zararları anlatıldı

31 Mayıs tarihli tütün ürünleri kullanımının sağlık ve diğer zararları konusunda toplumda farkındalık oluşturmak, tütün ürünleri kullananlara bırakmalarına yönelik bilinç kazandırmak ve sağlıklı yaşam davranışlarını geliştirmek amacıyla Dünya Sağlık Örgütü tarafından “Dünya Tütünsüz Günü” olarak ilan edilen günde, Keşan Bağımlılıkla Mücadele İlçe Koordinasyon Kurulu kararı doğrultusunda, Keşan Bir Nefes Derneği, Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, lise öğrencilerine tütün ve tütün ürünlerinin zararları konusunda bilinçlendirmek amacıyla bilgilendirme sunumu yapıldı.

Keşan Pazaryeri Kompleksi Konferans Salonu’nda saat 10.30’da başlayan sunumda, Bir Nefes Sıhhat Derneği Başkanı Dr. Ragıp Taş tarafından öğrenciler, tütünün zararları konusunda bilgilendirildi. Taş, salonda bulunan öğrencilere kaç kişinin sigara kullandığını sorması üzerine el kaldıran öğrencilere sigarayı kullanmamaları gerektiğini anlatırken, “Bizim zaaflarımızı kullanarak hem kendilerine gelir elde ediyorlar hem de zehirliyorlar” dedi.
Taş’ın ardından sahneye çıkan Anafartalar İlkokulu öğrecileri ellerinde tutukları pankartlarla gösteri yaptılar.
Sunum, radyocu Hasan Özkan’ın sigarayı bırakma sürecini anlatması, Keşan Halk Eğitim Merkezi Tiyatro Grubu’nun performansı ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nde görevli psikolog İrem Çetintaş’ın konuşmasıyla devam etti.

Dünya Tütünsüz Günün'de liseli öğrencilere, tütün kullanımının zararları anlatıldı

Dünya Tütünsüz Günün'de liseli öğrencilere, tütün kullanımının zararları anlatıldı

Reklam

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu