Haberler

Dezenfekte edilen camiler ibadete hazır..

Koronavirüs nedeniyle ibadete kapatılan camiler, yeni normalleşme sürecinde, başlangıçta öğlen ve ikindi namazlarında olmak üzere kademeli olarak ve de belirli kurallar çerçevesinde, 29 Mayıs 2020 Cuma günü yeniden ibadete açılacak.
Keşan Belediyesi, bugün gerçekleştirdiği hijyen ve temizlik çalışmalarıyla, yarın açılacak olan camileri ibadete hazırladı.
Keşan Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmaları, Keşan Belediye Başkan Yardımcıları Nuran Uslu ve Mahmut Yıldırır yerinde inceledi.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Uslu, “İlçemizde yeni tip Covid-19 önlemleri kapsamında ibadete kapatılan camiler, 29 Mayıs 2020 Cuma günü yeniden ibadete açılacak. Bu kararın açıklanmasının ardından Keşan Belediyesi olarak tüm camilerimizde dezenfeksiyon çalışmalarına başladık. Normalleşme ile birlikte önlemleri de arttırarak Cuma namazları kılınacak camilerde İlçe Müftülüğümüz ile birlikte sosyal mesafe bantları çekiyoruz.
Vatandaşlarımızdan ibadetlerini yerine getirirken, maskelerini takmalarını ve sosyal mesafe kurallarına uymalarını istiyoruz. Vatandaşlarımızı bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz.”
dedi.

Keşan’da 29 Mayıs 2020 Cuma günü, Cuma Namazı kılınacak camiler; Çamlıkent Camii bahçesi,
Hacı Mümine Özkaya Camii bahçesi,
Hersekzade Ahmet Paşa Camii bahçesi,
Hersekzade Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesi,
İzzetiye Mahalle Camii bahçesi,
Karaağaç Camii bahçesi,
Kurtuluş Özkaya Camii bahçesi,
Paşayiğit Mahalle Camii bahçesi,
Sanayi Camii bahçesi,
Sarayavluları Camii bahçesi,
Sosyal Konutlar TOKİ Camii bahçesi,
Yukarı Zaferiye Mahalle Cami bahçesi.

Öğle ve ikindi namazı kılınacak camiler:
Yörüker Camii,
Ensaray Camii,
Aşağı Zaferiye Camii,
Hacı Mehmet Ağa Camii,
Bekir Varnalı Camii,
Tahta Camii,
İki Minareli Çarşı Camii,
Yeni Sanayi Mescidi,
İstasyon Mahalle Camii

Dezenfekte çalışmalarının Keşan Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü tarafından yeni normalleşme sürecinde devam edeceğini belirten Yıldırır ise; “Camilerimizi öğle ve ikindi namazları için güvenli bir şekilde ibadete açabilmek adına temizliğe önem verdik. Virüslere, bakterilere etkili dezenfekte ile halkımızın güvenli bir şekilde ibadet etmesi için çalışmalara başladık ve tüm camilerimizi dezenfekte ettik. Bu çalışmalarımız devam edecektir.” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu