GündemSiyaset

Demir’den Helvacıoğlu’nun sözlerine tepki: “Hesabını hukuk karşısında sormazsam namerdim”

Keşan Belediyesi’nin eski hizmet binasının yıkımı üzerinden süren tartışmalar, bina tamamen yıkılmış olsa bile devam ediyor. Son olarak İYİ Parti’li Ekrem Demir, Keşan FM’de konuşan Mustafa Helvacıoğlu’na “Teröre sahip çıkacaklarına Keşan’a ve şehitlerine sahip çıksınlar!” sözlerine tepki gösterdi. Helvacıoğlu’nun sözlerini yargıya taşıyacağını belirten Demir, “Elde edeceğim tüm kazanımlarımı şehit ailelerine hizmetine sunacağım” dedi.

Keşan Belediye başkanı Mustafa Helvacıoğlu Keşan FM’de yayınlanan ‘Bunu Konuşalım’a katılarak Cavit Deniz’in sorularını yanıtlamış ve belediyenin eski hizmet binasının yıkım sürecini değerlendirmişti. Deniz’in ” “İYİ Parti İl Başkanı Ekrem Demir’in konuyla ilgili açıklaması var, bunu okudunuz mu?” sorunlusunu yanıtlayan Helvacıoğlu, “Demir Vali Bey’i aradı mı aramadı mı bilmiyorum. Demecinden kendisi sorumludur. Herkes de aramış olabilir, ne güzel. Bununla niye övünüyor ki? Teröre sahip çıkacaklarına Keşan’a ve şehitlerine sahip çıksınlar!” şeklinde oldukça sert ifadelerde bulunmuştu.

Demir: “Devlet, milletin can ve mal güvenliğinden sorumludur”

“Biraz İYİ Parti’yi anlatalım”

Helvacıoğlu’nun bu sözlerine İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir’den geldi. Program ve sonrasında çıkan haberlerde isminin geçmesi sebebiyle cevap verme hakkının zaruri bir hal aldığını söyleyen Demir, “Aslında kendisi ne şahsımın ne de partimizin dengi ve muhatabı değildir. Ama öğrenmenin yaşı yoktur sayın Helvacıoğlu’na biraz İYİ Parti’yi ve İYİ Parti il başkanını anlatalım” diyerek şu sözleri kaydetti:

“İYİ Partı Milliyetçi Demokrat kalkınmacı bir partidir. Liderinin ömrü terör ve teröristlere karşı mücadele ile geçmiş Sayın Meral Akşener’dir. Edirne İl Başkanı da Liderinin izinden gitmiş ömrünü Marks’ın Leninist bölücü Terör örgütlerine karşı mücadele ile geçirmiş Ülkücü kimliği ile ülke genelinde bilinen ve tanınan Ekrem Demir’dir. Sizin yaşınız yetmeyebilir ancak Keşan halkından öğrenebilirsin. Şimdi İYİ dinle dinlemenizi diliyor, idrak edebileceğinizi umuyorum;
Her türlü Terör örgütünün ve teröristin korkulu rüyası İYİ Parti ve ve onun cesur lideri Meral Akşener’dir.”

“Hesabını hukuk karşısında sormazsam namerdim”

Açıklamasının devamında programda konuşulan konuya değinen Demir, yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Aranızdaki diyalogda; “İYİ Parti İl Başkanı Ekrem Demir’in konuyla ilgili açıklaması var, bunu okudunuz mu?” şeklindeki soruya cevap veren Helvacıoğlu, şunları söyledi: “Sadece kulaktan duydum. Ben Valimiz ile konuştum. Emniyetin gücü yetemeyebilir, çevik kuvvet takviyesi istirham ettim. Demir Vali Bey’i aradı mı aramadı mı bilmiyorum. Demecinden kendisi sorumludur. Herkes de aramış olabilir, ne güzel. Bununla niye övünüyor ki? Teröre sahip çıkacaklarına Keşan’a ve şehitlerine sahip çıksınlar!”
“Sorun yok” Partim ve şahsım hakkındaki haksız ve terbiye sınırlarını aşan ifadelerinizin hesabını hukuk karşısında sormazsam namerdim. Elde edeceğim tüm kazanımlarımı şehit ailelerine hizmetine sunacağım. Kamuoyunda saygı İle duyurulur.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu