BölgeGündemSiyaset

Demir: “Devlet, milletin can ve mal güvenliğinden sorumludur”

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, Keşan’da çarşı merkezinde bulunan ve yıkım ihalesinin 16 Kasım 2021 tarihinde yapılacağı duyurulan Keşan Belediyesi’nin eski hizmet binasında iş yeri olan esnafın, işyerleri boşaltılmadan bölgeye gelerek binaya giren hurdacılardan tedirgin olduğunu söyledi.

Ekrem Demir, bölgede yaşanan olaylarla ilgili esnafın imdadına koşan Vali Ekrem Canalp ve emniyet teşkilatına teşekkür etti.

Keşan Belediye Başkanlığı’na ait olan ve iş merkezi olarak faaliyet gösteren eski belediye binasında esnaflara tahliye için 11 Kasım 2021 tarihine kadar süre verildiğine dikkat çeken Demir, şunları söyledi:

“Dün sabaha karşı Keşan’ın periferi bölgelerinde yaşayan dar gelirli, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza birileri el altından haber göndererek binayı yıkıp demirleri alabileceğini söylemiş. Esnaf dükkanlarını tahliye etmeden karşılarında ellerinde balyoz, kazma ile gelen insanları görünce bir anda arbede yaşanmıştır.
Resmen yağmaya dönüşen olayla ilgili İYİ Parti Keşan İlçe Başkanım Zafer Sarıkeçe, bizleri arayarak konuyla ilgili bilgi verdi. Bölgede arbedenin büyüyebileceğini ve olayın önüne geçilemeyeceğini izah etti. Keşan İlçe Başkanımız Zafer Sarıkeçe, ‘Başkanım canımız malımız tehlikede, burada muhatap bulamıyoruz’ diyerek bizlerden destek istedi. Konuyla ilgili derhal Edirne Valimiz Sayın Ekrem Canalp beyi aradım. Olayın boyutunu ve önemini aktardım. Olayla ilgili Sayın Valimiz anında Çevik Kuvvet ekiplerini, Keşan’a sevk etti. Olası çok büyük olayların çıkmasına engel oldu. Devletimizin varlığını ve gücünü bir kez daha vatandaşımıza, esnafımıza hissettiren Sayın Valimiz Ekrem Canalp’e ve emniyet mensuplarına Keşan halkı adına teşekkürü bir borç bilirim.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu