Haberler

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çelenk sunma töreni ile başladı

Keşan Kaymakamlığı tarafından, Cumhuriyet’in kuruluşunun 97. yıldönümü kutlama programları kapsamında Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni yapıldı.

Tören, saygı duruşunda bulunulması ve ardından İstiklal Marşı?nın okunmasıyla sona erdi. Covid-19 tebdirleri sebebiyle kısa süren çelenk sunum törenine, bazı vatandaşlar da katıldı.

Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen ve saat 13.00’te başlayan programda, Atatürk Anıtı’na; Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Keşan 4. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Albay Öztürk Mustafa Yılmaz ve Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu tarafından çelek konuldu.

Keşan Belediyesi Meclisi’nde grubu bulunan siyasi partiler de programın ardından Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.
Cumhur ittifakı olarak Adalet ve Kalkınma Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisi, Millet İttifakı olarak da Cumhuriyet Halk Partisi ile İYİ Parti çelenklerini birlikte sundu.
Partililer, çelenk sunumunun ardından toplu olarak fotoğraf çektirdi.

29 Ekim Perşembe günkü program ise saat 09.30’da, Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz‘ın Hükümet Konağı bahçesinde tebrikleri kabulüyle başlayacak. Saat 10.00’da ise Atatürk Anıtı önünde saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı söylenecek. Program, Kaymakam Yılmaz‘ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından Keşan Belediyesi Halkoyunları ekibinin folklor gösterisi ile son bulacak.İlgili Makaleler

Başa dön tuşu