Genel

Cumhurbaşkanı Erdoğan, belediye başkanlarına seslendi: “Sahipsiz hayvanların yeri sokaklar değil barınaklardır”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara’da “Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı”nda konuştu. Sahipsiz hayvanların yerinin sokaklar değil barınaklar olduğunu belirterek belediye başkanlarına çağrı yapan Erdoğan, ”Sahipsiz hayvanlar için ön alın, sıcak, güvenli barınaklar kurun” dedi.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun da katılım sağladığı Kızılcahamam Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda, Gaziantep’te 4 yaşındaki çocuğa pitbull saldırısı haberi gündemdeyken dikkat çeken bir mesaj veren Erdoğan, belediye başkanlarından sahipsiz hayvanlar için önlem almalarını istedi.

Medyada sık sık çocuklara saldıran başıboş köpeklerin yol açtığı facialarla ilgili üzüntü veren haberlere yansıyoruz. Sahipsiz hayvanların yerinin sokaklar değil barınaklar olduğunu unutmamalıyız. Belediye başkanlarına sesleniyorum, sahipsiz hayvanlar için ön alın, sıcak, güvenli barınaklar kurarak gıda artıklarından hayvan maması üretimini teşvik ederek pek çok gönül kazanabiliriz. Barınaklar sorununu hep birlikte aşmamız gerekiyor.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu