Haberler

Covid-19’un tedavisinde nasıl bir yöntem izleniyor?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs (covid-19) vaka sayısının 5’e yükseldiğini ve vakaların tümünün birbiriyle bağlantılı olduğunu duyurdu.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs zirvesi sonrası ortak basın açıklaması yaptı.
Bakan Koca, toplantıda yaptığı konuşmada;
“İlk 2 vak’amızın belirli bir odağı var. 3 yeni tanı daha koyduğumuzu söylemek isterim. 5 vak’anın tamamı doğrudan birbiri ile bağlantılı” ifadelerini kullandı.

Covid-19 tedavisinde nasıl bir yöntem izleniyor?

Covid-19’un tedavisinde antibiyotiğin etkili olmadığının altını çizen Bakan Koca, somut bir tedavi şekli olmadığını, bulgulara göre yapılması gereken tedavinin algoritmasını bilim kurulunun geliştirdiğini ve hibrit denilen bir yöntem uygulandığını dile getirdi.

“Vatandaşlarımız ALO 184’ü arayarak danışmanlık alabilirler”

Açıklamasında ALO 184 hattından da bahseden Koca, “Vatandaşımızdan sakin olmalarını, asla tedirgin olmamalarını istiyoruz. Birlikte bu süreci kolay atlatırız. En ufak hastalık belirtisi olduğunda, çalışmaları devam eden ve 15 Mart’a kadar aktif edeceğimiz SABİM ALO 184 hattımızı arayarak danışmanlık almalarını bekliyoruz.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu