Haberler

CKD Keşan’dan 5 Aralık açıklaması

CKD Keşan Şubesi, 5 Aralık Türk Kadınının Seçme ve Seçilme Hakkını Hakkı’nın veriliş yıl dönümü ve aynı zamanda derneğin kuruluşunun yıl dönümü dolayısıyla toplantı düzenledi.
Keşan Şube Başkanı Nilüfer Erk Oğuz, Türkiye’de kadınların meclislerde temsil hakkının çok düşük olduğunu, bu hakkı tanıyan ilk ülkelerden biri olmasına rağmen gelişme göstermediğini söyledi.
Oğuz, “Atatürk’ten bu yana yerel ve genel parlementolarda kadınların birden bire yok olduğunu görüyoruz. Bunca yıl sonra meclislerimiz hala erkek egemen meclislerdir. Yerel parlementolarda durum daha da kötüdür. Hiç kadın üyenin olmadığı meclislerimiz var. Siyasette kadınların kaderi, erkeklerin iki dudağı arasındadır. Ülkenin yakıcı sorunlarını kadınlar olmadan çözemezsiniz, Nüfusun yarısını oluşturan kadınlar, aynı oranda mecliste ve karar verici konumda olmalıdır” diyerek kadınlara verilen seçme hakkının iyileştirilmesi gerektiğini savundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Konya Web Tasarım Keşan Web Tasarım Sigara Bırakma Merkezi Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri Gluten Diyeti Nasıl Yapılır Dijital Pazarlama Teknikleri Dijital Reklam Ajansı Blikkenslager Keşan Gelinlik
Kapalı