BölgeGündemHaberlerKeşanSiyaset

Çiftçiye, emekliye, memura tarladan seslenen Ersöz, sandığı işaret etti: “Ya yeni bir hal ya izmihlal”

Gelecek Partisi Keşan İlçe Başkanı Aydoğan Ersöz, Trakya’da ayçiçeği ekim işlerinin sürdüğü bu günlerde tarladan seslenerek, hem 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı hem de vatandaşları 28 Mayıs’ta gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçiminde oy kullanmaya davet etti.

“19 Mayıs 1919, hafızamıza silinmemek üzere nakşettiğimiz özel ve özellikli bir tarihtir.” diyerek sözlerine başlayan Ersöz; “O gün ‘Ya istiklal ya ölüm’ diyerek, üzerine karanlık ve karamsarlık çökmüş Anadolu’da şavkı arttıkça bir ışık yakan büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün milleti istiklal aşkıyla ayağa kaldırdığı gündür. Bu vesile ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramını kutluyorum.” dedi.

28 Mayıs 2023 Pazar günü cumhurbaşkanını belirlemek üzere bir kez daha sandığa gidileceğini hatırlatan Ersöz, şu ifadeleri kullandı:
“Demokrasi emek İster, demokrasi sabır ister. Aynı heyecan, aynı umut ve aynı mutlulukla sandık başına gideceğiz ve bir karar vereceğiz; kara kış mı, bahar mı?
Gelecek Partisi Keşan İlçe Başkanı olarak değerli çiftçi dostlarıma seslenmek istiyorum; ürettikçe batan bir çiftçi mi olmak istiyorsunuz?

Bakın şu an Adana bölgesinde buğday hasadı başladı fakat fiyat ortada yok. Ben şu an ayçiçeği ekiyorum ve hasat sonu bu ürünü kaç paraya satacağımı bilmiyorum. Biz millet ittifakı olarak dedik ki; tarım politikalarını sil baştan yenileyeceğiz. Ürününü ekmeden, hasat sonu kaç paraya satacağı bileceksin. Devlet alım garantisi sunacağız.
Memur abime sesleniyorum; enflasyonist bir ülkede yaşıyoruz, aldığın maaşla ay sonunu getirebiliyor musun?
Emekli amcama sesleniyorum; doğalgaz, elektrik, su faturalarından kafanı kaldırıp torunlarına bayram harçlığı verebiliyor musun?
Ekonomi o kadar bozuk ki, seçimin sadece ilk turundaki sonuç bile bankalardan nakit avans kullanılmasının önüne geçmeye yetti.
Diyeceğim o ki; 28 Mayıs günü sandık orada. Silkelenin, toparlanın, kendinize gelin.
Ya yeni bir hal, ya izmihlal”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu