Haberler

CHP’nin lise örgütlenmesi “Keşan Halk-Lis” kuruldu

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)’nin Liselerdeki gençlik örgütlenmesi olan Halkçı Liseliler (Halk Lis)’in Keşan Kolu kuruldu. Keşan Halk-Lis’in kurulduğu basın açıklamasıyla duyuruldu.

Keşan Halk-Lis Kurucu Başkanı Kerem Ercan açıklamasında, içinde bulunulan günlerin kuruluşundan beri Cumhuriyetin yaşadığı en zor günler olduğunu, Cumhuriyet karşıtlarının iktidardan güç alarak her geçen gün büyüdüğünü iddia etti.
Ercan; “Atatürk ve değerleri her geçen gün çürütülmeye çalışılıyor. Eğitim sisteminde izlenen politikalar ile iktidarın atadığı öğretmenler bu operasyonu çok güzel yürütmektedir. Yedi düvele karşı savaşarak galip gelen bu millet bir siyasi parti uğruna bölünmeyecektir. Liderimiz Mustafa Kemal Atatürk, rehberimiz Bursa Nutku’dur. Mustafa Kemal’in dediği gibi Türk Genci Cumhuriyete ve devrimlerine karşı atılacak bir adımda bu ülkenin polisi, jandarması vardır düşüncesi yanı sıra elinde avucunda ne varsa onlarla Cumhuriyeti koruyacaktır. Halk-Lis Keşan’ın kuruluşunda bizlere desteğini esirgemeyen başta CHP Keşan Gençlik Kolları Başkanımız Emre Şevik olmak üzere Halk-Lis Trakya Sorumlusu Yavuzcan Gökalp’e ve Halk-Lis Genel Merkezimize teşekkür ederiz” dedi.

Ercan‘ın açıklamasının ardından CHP Keşan Gençlik Kolları Başkanı Emre Şevik‘te bir açıklama yaparak; “CHP Lise Örgütleri Halkçı Liseliler ( Halk-Lis Keşan)’ın kuruluş çalışmalarını gençlerimiz ile tamamladık.
Halkçı liseliler Genel merkez myk oylaması ve kararı ile atamaları tamamlandı. Yeni yönetim kuruluna çalışmalarında başarılar diliyorum. Birlikte daha güzel işler yapacağız. Giderek büyüyecek, Mücadelemize devam edeceğiz. Gücümüz birliğimizden gelir. Hayırlı olsun.”
dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu