Siyaset

CHP’nin Beğendik Seçim Bürosu açıldı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nin Beğendik Seçim Bürosu coşkulu bir kalabalıkla 25 Şubat 2024 Pazar günü düzenlenen törenle açıldı.

Saat 14.00 sıralarında başlayan açılışa; CHP Edirne Milletvekili Ahmet Baran Yazgan, il yönetim kurulu üyeleri, CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır, ilçe yönetim kurulu üyeleri, CHP Beğendik Belde Başkanı Nebi Kasap, CHP İpsala İlçe Başkanı Mıstık Ak, CHP Keşan Belediye Başkan adayı Op. Dr. Mehmet Özcan, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, CHP Yenimuhacir Belediye Başkan adayı Tamer Kıral, CHP İpsala Belediye Başkan adayı Cenan Tetik, Küplü Belediye Başkanı ve CHP Küplü Belediye Başkan adayı Gökmen Altay, Edirne İl Genel Meclisi üyesi adayları, belediye meclisi üyesi adayları, CHP Kadın kolları ve gençlik kolları, partililer ve Beğendikliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende konuşan Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır“2014’te dramatik bir kayıp yaşamıştık. Ama ders çıkardık oradan ve 2019 yılında gümbür gümbür hakkımız olanı bizim olanı onlardan söke söke aldık. Şimdi sıra o bayrağı düşürmemekte, daha da güçlenmekte. Daha da büyüyeceğiz. Daha da kalabalık olacağız. Cumhuriyet sevgisini daha da yukarı taşıyacağız. Buna yürekten inanıyorum. 2019’dan beri onunla mücadele onunla aynı mesleği paylaşmaktan gurur duyduğum bir adam var, bir öğretmen var. Ne yaptıysa Beğendik için yaptı önüne taş koydular, yılmadı. Şimdi daha da güçlenerek yola devam edecek. 2019’da bizim tek teselli noktamız Beğendik’ti. Yenimuhacir ve Keşan’ı kaybettik, Beğendik’te birazcık teselli bulduk ama artık bize bir tane yetmiyor artık üçte üç yapacağız. Buna yürekten inanıyorum.
31 Mart tarihinde sınav vereceğiz. Beğendiklilere sesleniyorum; Sadece Muhammet Örnek’i belediye başkanı yapmayacağız, bu basit bir yere seçim değil. 3 Kasım 2002’den beri ülkeyi yokluğa, yoksulluğa mahkûm eden, bizlere açlık sınırının altında yaşamaya mahkum edenlerle ciddi bir mücadele vereceğiz. Tokat gibi bir cevap vereceğiz sandıkta.” dedi.

CHP Edirne Milletvekili Ahmet Baran Yazgan, CHP Keşan Belediye Başkan adayı Op. Dr. Mehmet Özcan ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın da kürsüden konuştuğu programda son olarak Beğendik Belediye Başkanı ve Başkan adayı Muhammet Örnek söz aldı.

Örnek: “Beğendik’in bir karış toprağını kimselere satmadık, Beğendik’e arsa kazandırdık”

Bize öyle bir belediye bıraktılar ki; bir yığın borç yükü altında, bütün gelirleri yok edilmiş, itibarı sıfırlanmış bir belediye..” diyen Muhammet Örnek“’Hizmet edemezler’ dediler, ‘ederiz!’ dedik ve hepsini yaptık. Bizim hizmetlerimizden yaptıklarımızdan o kadar çok rahatsızlar ki şimdi sağda solda ‘ne yaptılar diyorlarmış?’ Bakınız, ne yaptığımızı geçiniz, biz ne yapmadık biliyor musunuz?; Beğendik’te bir tane iş yeri satmadık. Beğendik’te ulaşım hizmetleri sağlayan araçları kendi yandaşlarımıza peşkeş çekip halk faydalanmasın diye ulaşımdan çekmedik. Yıllarca bizlere layık gördüğünüz sağlıksız çamur akan suyla halkımızı zehirlemedik. Beğendik’te yaşayan tüyü bitmemiş yetimlerin hakkı olan hazineye ait tarlaları başkalarına peşkeş çekmedik, üstüne çökmedik. Beğendik’in bir karış toprağını kimselere satmadık, Beğendik’e arsa kazandırdık. Çamur akan çeşmelerden ter temiz su akıttık. Ulaşım hizmetini belediyemizde yapsın diye 4 adet otobüs aldık. Doğalgazı beldemize getirerek, evlerimizde vatandaşlarımızın ısınmasını ve yakmasını sağladık. 1000 adet akıllı sayaç kazandırarak halkımıza ücretsiz dağıttık. Vatandaşımız Keşan’a bankaya gidip zaman harcamasın diye ortak bankaların kullanımı olan ATM’yi beldemize getirdik. Yıkılmaya yüz tutmuş belediye binasının restorasyonunu yaptık. Belediyenin yıkılan duvarlarını yaptık. Bir adet kepçe aldık. Hurdaya atılan araçları tamir bakımını yapıp faaliyete soktuk. Beykent Mahallemizin market sıkıntısı vardı onu ortadan kaldırıp alışveriş yapma fırsatı sağladık. 4 mahallemize toplamda 7 adet ücretsiz wi-fi noktaları kurduk. Belediye binamızın yanına bina yaptık. 25-30 yıldır yapılmayan mezarlık duvarlarını yaptık. Çiftçilerimiz için 60 tonluk TIR kantarı alıp kurduk. Tüyü bitmemiş yetimin ve her Beğendikli vatandaşımızın hakkı olan hazineye ait tarlaları okulumuza kazandırıp 600 bin TL okula gelir bıraktırdık. Son olarak Beykent mahallemizde belediyenin bir karış yeri yoktu TOKİ ve cumhuriyet sitesi arasında 563 m2 inşaat alanı olan önü park alanı olarak ayrılacak şekilde, inşaat alanına 5 katlı hizmet binası alanı yapılacak bir arsa aldık kazandırdık.” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından Örnek, mevcut belediye meclis üyelerini sahneye davet ederek kendilerine teşekkür etti. Ardından Beğendik Belediye Başkanı ve CHP Beğendik Belediye Başkan adayı Muhammet Örnek ve Belediye Meclis Üyeleri ile Edirne İl Genel Meclisi üyeleri tanıtıldı.
Aday tanıtımından sonra CHP’nin Beğendik Seçim Bürosunun açılışı gerçekleştirildi.
Davetlilere ikram verildikten sonra program sona erdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu