GündemÖZEL HABERSiyaset

CHP’den Milletvekili Aday Adayı Savaş Üner: “Ne yapılması gerekiyorsa hep birlikte yapacağız”

25 Haziran 2023 Türkiye Genel Seçimleri’ne Cumhuriyet Halk Partisi’nden Milletvekilli Aday Adaylığını açıklayan Edirne Belediye Meclisi Üyesi, Edirne Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Edirnespor Kulubü Eski Başkanı Savaş Üner, Keşan’a gelerek bir dizi temaslarda bulundu. Keşan FM ve kesanonline.com’u ziyaret eden Üner, spor ve siyasetle birlikte geçen süreci değerlendirerek milletvekilliği kararı hakkında konuştu.

“17 yıl Amatör Lig’de kalan Edirnespor’u profesyonel yaptık”

Sorularımıza Edirnespor’a 9 yıl boyunca kulüp başkanlığını yaptığını ve bu zamana kadar büyük yollar alındığını belirterek başlayan Üner, süreç hakkında “9 yıl önce Edirnespor’u aldığımızda çok büyük borcu olan bir takımdı. 17 yıl Amatör Lig’de kalan bir takımımızdı. Şehrimizin takımını bir hiçbir zaman böyle görmek istemiyorduk; çünkü Edirnespor daha üst ligleri hak ediyordu. 2 yıl önce benim ve yönetimim ile birlikte Edirne Belediye Başkanımız Recep Gürkan’ın da çok büyük emekleriyle beraber Edirnesporumuzu 3. lige çıkarmak nasip oldu ve profesyonel yaptık.” şeklinde konuştu. Milletvekilliği sürecinde siyasete ağırlık vereceği için Edirnespor Başkanlığı’na veda ettiğini söyleyen Üner, “Edirnespor artık benim ailem gibi olmuştu.” diyerek; “Geçtiğimiz günlerde benim gündemimde milletvekilliği aday adaylığı olduğu için ve siyasete ağırlık vermem gerektiği için Edirnespor’a veda etmek zorunda kaldım. Çok sevdiğim bir kardeşime görevi teslim ettim, inşallah benden daha iyi yerlere getirecekler. Ben de her zaman onların manevi olarak ağabeyleri olacağım” ifadelerini kullandı.

“Sporda nasıl çalıştıysam, siyasette daha fazla çalışacağım”

3 dönem Edirne Belediye Meclisi üyeliği ve komisyon başkanlıkları yaptığını belirterek siyasi kariyeri hakkında konuşmasına devam eden Üner, “Siyasi anlamda da spor anlamında da güzel şeyler yaptığıma inanıyorum. İnşallah bundan sonra da Ankara’ya gitmek nasip kısmet olursa, Edirne merkez, Keşan, İpsala, Enez, Uzunköprü ve tüm ilçelerimize büyük katkılar sağlamak için sporda nasıl çalıştıysam, siyasette de ondan daha da fazla çalışacağım.” sözleriyle gelecekte hedeflerini aktardı.

“Edirne nasılsa, benim gözümde Keşan da öyle olacak”

Aday adaylığı çalışmaları kapsamında Edirne’nin en büyük ve en kalabalık ilçesi Keşan’ı ziyaret eden Savaş Üner, ilçenin kendisindeki yeri hakkında şu ifadeleri kullandı: “Keşan’daki CHP organizasyonlarına olabildiğince katıldım. Sosyal, sportif ve ticaret açıdan önemli ilçelerimizden biri. Ben her zaman şu derim, eğer milletvekili olursam; sadece Edirne’nin değil, Keşan’ın da milletvekiliyim. Bunu üzerine basa basa söylüyorum; çünkü burası Edirne’nin en büyük ilçelerinden biri. Edirne nasılsa, Keşanlılar emin olsunlar ki benim gözümde Keşan da öyle olacak. Keşan’a ne yapılması gerekiyorsa, her şey için de elimden geleni yapacağım. Saros burada, Eriklimiz var, mükemmel yerler. Buraya gelmek için herkes can atıyor, bence burası altın değerinde. O yüzden ne yapılması gerekiyorsa, hep beraber yapacağız.”

“6’lı masa Türkiye’nin kaderini belirleyecek”

Son olarak genel seçimlerde oy verenlerin neden CHP’ye oy vermesi gerektiği hakkındaki sorumuza cevap veren CHP Edirne Milletvekili Aday Adayı Savaş Üner, “Biliyorsunuz, ülkenin durumu ortada. Kötü bir yönetim var ve hükümetin değişmesini istiyorlarsa oy vermeliler. Burada en önemlisi 6’lı masa. Bu masa Türkiye’nin kaderini belirleyecek. Daha da önemlisi 2023 yılı Cumhuriyet’in 100. yılı. İnşallah Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurmuş olduğu Cumhuriyet’in devamını, yine Cumhuriyet Halk Partisi önderliğindeki 6’lı masa tekrar inşa edecek. Bununla igili olarak kimsenin kırılmaması lazım. 6’lı masa kimi öneriyorsa, herkes onun altında birleşmeli ve herkesin birlik ve beraberlik içinde o kişiyi desteklemesi ve onunla birlikte yol alması gerekiyor. Ondan sonra da yeni bir süreç başlayacak ve tekrar parlamenter sisteme dönerek, ülkemizin de değişimle birlikte düzeleceğine inanıyorum. Bunun yanında geldiği gibi kimsenin düzeltme şansı yok. Şu an da ülkenin mevcut durumunu herkes biliyor; ama değişim her zaman iyi olacak. Değişimle birlikte güzel bir strateji ile birlikte iyi ekonomi politikaları izlenecek. Bunun için profesyonel çalışan bir ekip de var. Bence çok uzun bir süre geçmeden ülkemiz, eski güzel ve refah günlerine kavuşacak diye düşünüyorum.” sözlerini kaydetti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu